Leipzig tegi Schalke juba avapoolajal maatasa (0)

Timo Werner ja Dani Olmo said juba esimesel poolajal rõõmustada 4:0 eduseisu üle. Foto: Scanpix / Friedemann Vogel / EPA

RB Leipzig läks Bundesliga 17. voorus Gelsenkircheni Schalke vastu juba avapoolajal 4:0 juhtima ja võitis lõpuks 6:1.

Leipzig tõusis hetkel liigatabelis teisele kohale. Oma hooaja suurimat kaotust (augustis jäädi 1:6 alla Berliini Unionile) korranud Schalke jätkab selgelt tabeli põhjas.

Skoori avas täna seitsmendal minutil löögiga karistusala tagant alla nurka Andre Silva. Seejärel kasvatasid Leipzigi eduseisu Benjamin Henrichsi löök, Silva teine värav ja Timo Werneri tabamus.

Schalke helgeim hetk saabus 56. minutil, kui 22-aastane jaapanlane Soichiro Kozuki lõi oma karjääri esimese Bundesliga värava, pugedes palliga kahe kaitsja vahelt läbi ja lükates palli alla nurka.

Lõppsõna jäi aga Leipzigile, kes skooris viimase kümne minuti jooksul veel kaks korda. Avapoolajal kolm resultatiivset söötu andnud Dani Olmo jõudis ise sihile kauni pehme tõstega, mis üllatas puurivaht Alexander Schwolowit ja maandus tagumises ristnurgas. Viimase värava vormistas Yussuf Poulsen.

Schalke - Leipzig  1:6 (0:4)
56. Soichiro Kozuki - 7., 44. Andre Silva, 15. Benjamin Henrichs, 45+2. Timo Werner, 83. Dani Olmo, 89. Yussuf Poulsen