Läti meister naaseb Itaaliast punktiga, Villarreal võitis seitsmeväravalise lahingu (0)

RFS-i viigivärava lõi Andre Ilic. Foto: Scanpix / IMAGO / Gribaudi

Mullu Läti meistriks kroonitud RFS avas Konverentsiliiga avavoorus punktiarve, kui pööras võõrsil Itaalia suurklubi Fiorentina vastu 0:1 kaotusseisu 1:1 viigiks.

Fiorentina tegi esimesel poolajal 16 (!) pealelööki ja valdas 71 protsenti mänguajast palli, aga ei suutnud RFS-i väravalukku lahti muukida. See õnnestus 56. minutil, kui skoori avas Antonin Barak, aga paarkümmend minutit hiljem vastas RFS-i ridades Andrej Ilic. Kuna rohkem väravaid ei löödud, lahkuvad lätlased Itaaliast väärtusliku punktiga. Sama alagrupi teises mängus sai Basaksehir koguni 4:0 võidu Heartsi üle.

Hispaanias pidasid väravaterohke lahingu maha Villarreal ja Poznani Lech. Villarreal jäi jubga teisel minutil 0:1 kaotusseisu, aga läks vaheajale 3:1 eduseisus. Mikael Ishak lõi teise poolaja esimeses pooles kaks väravat vastu ja seis oli 3:3 viigis. Villarreali kangelaseks kerkis Francis Coquelin, kes lõi võiduvärava 89. minutil. Samas alagrupis leppisid Viini Austria ja Beer Sheva Hapoel 0:0 viiki.

Võidupunktid korjas ka kolmandas eelringis Paide Linnameeskonna alistanud Brüsseli Anderlecht, kes oli kodus Fabio Silva realiseeritud penaltist 1:0 parem Silkeborgist.