Kuressaare murdis lõpuks Transi väravaluku, kuid olulisemat seeriat ei lõpetanud (0)

Cenk Özcan jätkab Eestis kaotuseta. Foto: Liisi Troska

Sel hooajal kõikidele Premium liiga meeskondadele peale Narva Transi värava löönud FC Kuressaare suutis piirlinna meeskonna vastu küll lõpuks skoori teha, kuid 11. järjestikusest liigakaotusest see neid ei päästnud.

Transi vastu tänavu kolm kuiva kaotust saanud Kuressaarel avanes juba kuuendal minutil korralik võimalus skoori avamiseks, kuid Rasmus Saare pealöök nurgalöögi järel raame ei leidnud.

Veerandtunnise mängu järel sai Trans surve peale, kui nii Eduard Golovljovi kui Aleksandr Zakarljuka löökidele vastas hea tõrjega saarlaste puurilukk Ingmar Krister Paplavskis.

19. minutil sai Trans värava kätte. Viktor Plotnikov murdis teravate liigutustega kasti ning otsajoone juurest antud tsenderduse suunas omaväravasse Sander Seeman. 1:0.

Vaid kolm minutit hiljem blokeeris saarlaste tsenderduse karistusala piiril käega Vadim Mihhailov. Järgnenud penalti realiseeris külmavereliselt Sander Laht, kes sai kirja oma hooaja üheksanda värava. 1:1.

Ka järgmised Kuressaare väravavõimalused langesid Lahtile, kes kahel korral end osava konksuga keskele löögile mängis. Esimese löögi püüdis Kosovo väravavaht Betim Halimi, teine läks raamidest mööda.

Vahetult enne avapoolaja lõppu oli Trans lähedal iluväravale, kuid Aleksandr Zakarljuka hea eeltöö järel läks Arber Basha käärlöök napilt posti kõrvalt mööda.

Kohe riietusruumist naastes sai Trans suure koorma oma õlult, kui Vadim Mihhailovi nurgalipu juurest antud söödu realiseeris karistusalas Golovljov. 2:1.

56. minutil sai Sander Viira söödu järel Oliver Rass 12 meetri kaugusel täiesti vabana palli, kuid Halimi vastas Kuressaare mängija löögile hiilgava jalatõrjega. 85. minutil eksis Halimi kahel korral palli püüdmisega, aga mõlemal puhul kodumeeskond pääses. Nõnda sai Trans raske, kuid magusa võidu.

Trans jätkab tabelis suveräänses üksinduses neljandana, Kuressaare on jätkuvalt üheksas.

Mängu parim - Viktor Plotnikov

Transi üks staažikamaid mehi tegi keskväljal tavapäraselt domineeriva ja jõulise mängu. Tema eeltööst sundis mängu avavärav.