Kuningas Erling kõmmutas Wolvesile neli, peksupoiss Sheffield kordas 20 aasta järel Premier League'i antirekordit (0)

Kuningas Erling. Wolvesi alistamise järel on tal kirjas 25 liigaväravat. Foto: Scanpix / David Blunsden / ZUMA Press

Manchester City hoiab Premier League'i tiitlist kümne küünega kinni – teel esikohale mängiti Wolverhampton üle 5:1.

Õhtu kangelaseks kerkis – üllatus, üllatus – Erling Haaland. Juba avapoolajal pani ta Wolvesi väravavõrgu kolmel korral sahisema ning ehkki vastased lõid teise poolaja alguses ühe värava vastu, naelutas Haaland vaid kolm minutit hiljem järjekordse palli Jose Sa valvatud värava vasakusse nurka. Lõppskoori vormistas viis minutit enne lõppu Julian Alvarez, kes oli Haalandi asemel omakorda vaid kaks minutit varem vahetusest sekkunud.

Tiitliheitlus jätkub seega Arsenali ja City vahel: hetkel on Londoni punane meeskond küll tabelis ühe punkti võrra kõrgemal, kuid Cityl on jäänud üks mäng rohkem pidada. Hooaja lõpuni on minna kaks vooru, Cityl seega kolm kohtumist.

Punane latern Sheffield United jõudis aga negatiivse verstapostini – 1:3 kaotus Nottingham Forestilt tähendab, et liigahooaja lõikes on enda selja taha lubatud koguni 100 palli. Samaväärse negatiivse statistikani on Inglismaa kõrgliiga ajaloos varem jõudnud vaid üks sats – Swindon Town hooajal 1993-94. Kuna Swindon piirduski toona täpselt saja sisselastud väravaga, on ülimalt tõenäoline, et Sheffield püstitab tänavu Premier League'i antirekordi.

Korraliku väravapeo pani püsti Newcastle United, kes tsementeeris 4:1 võiduga Burnley üle liigatabeli seitsmendat ehk Konverentsiliiga kvalifikatsiooniringidesse viivat tabelikohta. Newcastle võitis esimese poolaja 3:0 ning lisas teise alguses penaltieksimuse järel ka neljanda värava, Burnley jõudis sihile mängu lõpuminutitel.

Manchester City - Wolverhampton 5:1 (3:0)
12., 35., 45+3. pen., 54. Erling Haaland, 85. Julian Alvarez - 53. Hee-Chan Hwang

Burnley - Newcastle United 1:4 (0:3)
86. Dara O'Shea - 19. Callum Wilson, 35. Sean Longstaff, 40. Bruno Guimaraes, 55. Alexander Isak

Realiseerimata penalti: 53. Alexander Isak (Newcastle)

Sheffield United - Nottingham Forest 1:3 (1:1)