Krahh: USA põles läbi ja jääb Venemaalt eemale (0)

Kui Lõuna-Ameerikas sai Argentina öösel oma tahtmise, siis tuhandeid kilomeetreid põhja pool jäi USA kaotaja rolli.

Vahepealsed raskused ületanud ja viimasele voorule üsna heal positsioonil vastu astunud USA jaoks läks nüüd kõik valesti. Üheksast mängust kaheksa kaotanud Trinidad ja Tobago asus avapoolajal 2:0 juhtima ja kuigi ameeriklaste talisman Christian Pulisic lõi teisel poolajal ühe tagasi, ei suutnud USA märjal väljakul enamat.

Kaotus võinuks USA siiski edasi viia, kuid ka teised tulemused läksid kõige mustema stsenaariumi kohaselt - Honduras jäi kahel korral Mehhiko vastu kaotusseisu, kuid võitis kodus lõpuks 3:2; Panama aga tuli Costa Rica vastu välja 0:1 pealt, kui viigivärava puhul ei olnud pall tegelikult üle joone ja ameeriklased eemale jätnud otsustav värav sündis 88. minutil.

Panama tagas sellega ka esimest korda oma jalgpalliloos pääsme maailmameistrivõistlustele, Honduras aga peab novembris kohtuma Austraaliaga, et oma saatuse üle otsustada.

Trinidad ja Tobago - USA 2:1 (2:0)
17. ov. Omar Gonzalez, 37. Alvin Jones - 47. Christian Pulisic

Panama - Costa Rica 2:1 (0:1)
52. Gabriel Torres, 88. Roman Torres - 36. Johan Venegas

Honduras - Mehhiko 3:2 (1:2)
34.Alberth Elis, 54. ov. Guillermo Ochoa, 60. Romell Quioto - 17. Oribe Peralta, 37. Carlos Vela

6 Trinidad & T. 10 2 0 8 7:19 (-12) 6

Mehhiko, Costa Rica ja Panama kindlustasid koha MM-il; Honduras mängib 6. ja 14. novembril Austraaliaga kvalifikatsiooniringis.