Koopmeiners kordas Gulliti saavutust ja Atalanta tõusis Meistrite liiga kohale (0)

Atalanta poolkaitsja Teun Koopmeiners. Foto: Scanpix / Massimo Pica / EPA

Atalanta sai Itaalia kõrgliigas kolmanda võidu järjest ja tõusis tabelis viiendale ehk viimasele Meistrite liiga kohale.

Atalanta jäi võõrsil punase laterna Salernitana vastu avapoolajal kaotusseisu, aga tegi vaheajal kolmikvahetuse ja pööras seisu teise poolaja keskel 2:1 võiduks, kui mõne minuti jooksul skoorisid Gianluca Scamacca ja Teun Koopmeiners. 26-aastane Koopmeiners on esimene hollandlane pärast Ruud Gullitit, kes on Serie A-s löönud ühel hooajal 12 väravat.

Kuna alates järgmisest hooajast muutub Meistrite liiga formaat, siis Itaaliast saab kuninglikku eurosarja viis meeskonda. Atalanta tõusis tabelis viiendale kohale ja omab konkurentidega võrreldes mängu varuks. Romal on kuuendana sama palju punkte ja Lazio jääb seitsmendana nelja punkti kaugusele.

Kaheksandal tabelireal on valitsev meister Napoli, kes mängis võõrsil 1:1 viiki Udinesega ning kaotab nüüd viimasele Meistrite liiga kohale üheksa punktiga. Kui punane latern Salernitana mängib järgmisel hooajal kindlasti esiliigas, siis Udinese asub kolm vooru enne hooaja lõppu samuti ohutsoonis, aga võib edu korral 18. kohalt kerkida.

Salernitana - Atalanta 1:2 (1:0)