Kogu Iraan juba rõkkas, kuid seekord jäädi ise ebaõnne kiruma (3)

Avavoorus vastu mängupilti Marokot viimase minuti omaväravast võitnud Iraan suutis Hispaania vastu avapoolaja radikaalse bussi parkmise kõrval näidata teisel poolajal kamaluga teravust ka vastaste väljakupoolel. Teine imetulemus jäi siiski tulemata.

Nii nagu enne kohtumist sai ennustatud, selliseks Iraani ja Hispaania mäng ka kujunes. Iraan parkis enda värava ette üpris suurte mõõtmetega bussi, mille murdmisega jäid kaheksa aasta tagused maailmameistrid raskustesse.  Hispaanlaste mängutempo murdmiseks võttis Iraan ka lugematul hulgal "vigastuspause."

81% mänguajast palli omanud Hispaania poolt oli avakolmveerandtunnil väravale kõige lähedamal David Silva. Alustuseks püüdis väravavaht Alireza Beiranvand Silva rikošeti võtnud karistuslöögi, veidi hiljem läks üle Manchester City mehe ülepealöök. Poolaja lõpetuseks sai Silva ehk parima võimalusena vabalt löögile kasti tagant, kuid üliolulise blokeeringu tegi Morteza Pouraliganji.

Paaril korral said avapoolajal vastaste kolmandikule ka 45 minuti jooksul vaid 49 (!) täpset söötu andnud Carlos Queirozi hoolealused, kuid paarist teravast tsenderdusest ja ebatäpsest kauglöögist kaugemale ei jõutud.

Kohe teise poolaja alguses sai Hispaania kaks 100%-list olukorda.  Nurgalöögi järel jäid ette Iraani kaitsjad, veidi hiljem tegi Sergio Busquetsi kauglöögi vastu tugeva tõrje Beiranvand.

Paar minutit hiljem rõkkas esmakordselt Iraani publik, kuid Ansarifardi pommlöök lendas vaid küljevõrku. Kohe sai teisel pool Hispaania aga värava kätte. Iraani kaitsja lõi palli vastu Diego Costat, kellest põrkus pall Beiranvandi seljataha ning Atletico Madridi ründaja sai kirja oma turniiri kolmanda värava.

Värava järel näitas Iraan ka rünnakul iseloomu. Seda, mis juhtus ühe standardolukorra järel, saab vaadata eelpool lingitud videost, kuid ohtu tekitas Iraan veel mitmel korral. Parim šanss tekkis 82. minutil Mehdi Taremil, kuid tema lõi täiesti vabana olles pealöögi üle värava.

Hispaania sai seega üliraske 1:0 võidu ning tõusis jagama esikohta. Kolme punkti peal Iraan langes tabelis kolmandale kohale ja seega vajavad nad viimasest voorust Portugali vastu võitu.

Iraan - Hispaania 0:1 (0:0)