Klavan tegi suurepärast kaitsetööd ning Cagliari teenis üle pika aja võidupunktid! (0)

Kuigi Itaalia kõrgliigas mängitakse juba teist koroonajärgset vooru, siis alles nüüd jõudis esmakordselt platsile meie oma rahvuskoondise kapten Ragnar Klavan. Huvitav kokkusattumus oli see, et just täna läks Klavani Cagliari vastamisi teise eestlase, Georgi Tunjovi, koduklubi Ferrera SPAL-iga. Võidupunktid teenis tänu lõpuminutite väravale Cagliari.

Eesti jalgpallifännidele on see tõenäoliselt teada, et Ragnar Klavani koduklubi Cagliaril ei lähe liigas viimastes voorudes just kõige paremini: Sardiinia klubi on tabelis langenud neljandalt kohalt teisse kümnesse ning viimati (ehk enne tänast) võideti kedagi detsembris, mil oldi üle Sampdoriast. Sarnaselt karm seis on ka SPAL-il, kes on küll sel kalendriaastal võitnud kaks liigamängu, kuid paikneb tabelis siiski alles kindlalt 19. positsioonil.

Tänasel päeval alustas paremini võõrustajatiim SPAL, kuid teisel poolajal sai hoo sisse jällegi Cagliari. Üdini tasavägises mängus löödi lõpuks lausa 26 pealelööki (millest ainult seitse läksid raamidesse) ning eriti üllatav oli vigade arv: 90 minutiga näitas kohtunik kuut hoiatuskaarti ning kokku tehti 33 viga.

Kuigi kollast kaarti Klavan ei saanud, siis just tema oli koos ülejäänud kaitseliiniga piisavalt tugev kaitses ning ei lasknud vastaseid kordagi läbi. SPAL-i parim võimalus tekkis teisel poolajal läbi Alberto Cerri jala, kes värava ees täiesti üksinda oli. Sinisärkide kahjuks tabas mees aga täpselt Robin Olseni kõhtu ning eduseis jäi tulemata.

Paarteist minutit hiljem olid hoopis Cagliari mängumehed need, kes mängu ära otsustasid: tänavu ka mõnes teises matšis alles lõpusekunditel värava löönud külalised skoorisid alles 93. mänguminutil. Tabamus sündis peale Marko Rogi kauglööki, mis kiiper Karlo Letica puutest täpselt Joao Pedro jalale põrkas ning brasiillane söötis palli täpselt Giovanni Simeonele, kes ei plaaninudki eksida - 1:0.

Enne mängu:

Klubid, mis omavad liiga kaht kõige väiksemat kodustaadionit, on tänavusel hooajal näidanud suhteliselt erinevat vormi. Kui Sardiiniast pärit Cagliari alustas hooaega suurepäraselt ning oli pikalt isegi Meistrite liiga kursil, siis Ferrera esindusklubi on kogu aasta vältel olnud viimase kolme seas. Teisalt "viimasel ajal" (ehk siis ka enne koroonapausi) on pisut paremini läinud Tunjovi koduklubil: kui nemad on seitsme vooruga saanud kaks võitu, siis saaremeeste viimasest võidust on möödas lausa üksteist vooru.

Omavahelistes mängudes on kindel edu olnud Cagliaril, kes pole viimase kümnendi jooksul kordagi SPAL-ile kaotanud. Kokku on teenitud lausa viis võitu ning oma ainsa punkti teenis Ferrera klubi 2018. aastal, mil koduväljakul mindi 2:0 juhtima, kuid lõppkokkuvõttes tuli leppida vaid punktiga.

Kui vaadata aga puuduvaid mängijaid, siis on rohkem probleeme jällegi Cagliaril, kuna nende poolt ei saa erinevate vigastuste tõttu väljakule joosta ei Luca Cigarini, Radja Nainggolan, Gaston Pereiro, Christian Oliva, Paolo Farago ega Leonardo Pavoletti. Lisaks on keskkaitsja Luca Ceppitelli kaartide tõttu eemal. SPAL-i ridadest on aga puudu vaid esikiiper Etrit Berisha, kellel on probleeme käega.