Jõuluvana kingikott: 32 pakki maailmameistrivõistluste osalistele (0)

Teel juunikuu ja maailmameistrivõistluste poole on suuremal osal meeskondadel mugav läbi käia ka Eestist, et Soccernet.ee kingipakk kaasa haarata. 

Jõulude puhul võtsime ette kõik 32 MM-ile sõitjat ja vaatasime, mis neile kasu oleks. Kõik soovitused ei ole üleliia tõsised, aga oma iva on siia-sinna siiski peidetud.

Vihjeks olgu öeldud, et piiranguid kingipaki sisule me ei seadnud ja nii võib sealt leida kõike alates inimjalgpalluritest ja klubidest kuni juuksevärvi ja soojade sokkideni.

Antud kirjatükki tasub võtta kergema või raskema huumoriga.

REKLAAM

A-alagrupp:

Venemaa: Meie idanaabrite jaoks on see kahtlemata mainekujunduslik projekt, kuid kõike Venemaa spordis toimuvat vaadates on neil muresid, mida jalgpalli maailmameistrivõistlused lahendada ei suuda. McLareni raport sisaldas ka 33 jalgpalluri nimesid ja paneme nende jõulupakki tõhusa dopingukontrolli. Selle eest, et vutihuligaanidega mitte halvas mõttes ajalukku minna, peavad venelased ise hoolitsema. 

Saudi Araabia: Saudid ei ole tosin aastat maailmameistrivõistlustele üldse jõudnud ja viimane võit pärineb aastast 1994. Paljudele meenub ilmselt esimesena 2002. aasta MM ja Saksamaalt saadud 0:8. Nüüd on nad aga tagasi, turniiri avamängus maailma silma all ja mängitavas grupis. Mis saaks olla parem kui üks võit

Egiptus: Tahavad nad või mitte, Vaaraode edu on kinni ühes kindlas mängijas. Premier League'i üks tänavusi tähti tuleks aegsasti valmis panna ehk mullikiles Mo Salah. Äkki saab Ragnar Klavan aidata.

Uruguay: Alustuseks oleks hea, kui keegi leiaks üles Luis Suarezi iselöövad jalanõud. See on aga kuulsusrikka ajalooga riigi suurele põlvkonnale üks viimaseid, kui mitte päris viimane MM ja eduks kuluks ära Diego Forlani 2010. aasta vaim. Võibolla peaks siinkohal rõhutama, et neil on võimalik turniirile võtta ründaja Diego Rolan? 

B-alagrupp:

Portugal: Valitseva Euroopa meistrina turniirile sõitev Portugal ei kuulu esialgu kellegi favoriitide ringi. Ilmselt ongi nii parem, sest EM-il võitsid nad 90 minutiga ainult ühe mängu. Mäletatavasti kohtuti vahetult enne turniiri aga Eestiga ja vaevalt oleks eestlastel midagi selle vastu, kui pakuksime Tallinnas Portugalile võimalust uueks turniiriks valmistuda. Maavõistlus sinisärkidega.

Hispaania: Kui kõik tõenäosusteooriad paika peavad, on see Hispaaniale esimene suurturniir pärast aastat 1998, kuhu Iker Casillast kaasa ei võeta. David de Gea võib küll olla maailma parimate väravavahtide hulgas, aga Saint Ikeri õnnistus kulub tallegi ära. 

Maroko: Põhja-Aafrika riiki juhendab legendaarne Herve Renard ehk ainus mees, kes suutnud kahe erineva riigiga Aafrika Rahvaste Karika võita. Maroko oleks selles reas juba kolmas, aga maailmameistritiitel on veel kõvem sõna ja loomulikult vajab Renard väravavahtide treenerit. Sergei Pareiko. Teate küll, miks.

Iraan: Korraldajamaa Venemaa ja vägeva Brasiilia järel kolmandana tagas koha MM-ile just Iraan, kui juba juunis piletid broneeriti. Umbes samast ajast on aga klubita kodumaa kapten Ashkan Dejagah. Jõukohane klubi poolkaitsjale kuluks kindlasti ära, näiteks võiks kingikotis olla mõni Bundesliga alumise otsa klubi. Kölnil olla kuuldavasti abi vaja.

C-alagrupp:

Prantsusmaa: Didier Deschampsi valik rünnakul on küll piinlikult mitmekesine ja võiks ilmselt mehitada mitut tippkoondist, kuid Karim Benzema lepituspakett oleks prantslastele siiski vajalik. Reali mees saab siit-sealt pidevalt kriitikat, aga tema oskustes ja võitmise kogemuses ei saa kahelda. Oleks ka kaks aastat tagasi ära kulunud...

Austraalia: Loosiga läks Austraalial hästi, sest alagrupis on võimalik vähemalt teise koha peale mängida. Küll tuleks kasuks peatreeneri olemasolu - Ange Postecoglou taandumine vahetult pärast MM-ile kvalifitseerumist tuli halva üllatusena. Küll aga avab see ukse mõne põneva nime palkamiseks. Et kängurumaa mehed ei taha otsusega kiirustada, panemegi pakki vaid põneva nime.

Peruu: Peruuga on kõige lihtsam ja nemad said 32 meeskonnast kirja esimesena, sest nende jõulukink on tegelikult juba käes. FIFA lühendas kapten Paolo Guerrero mängukeeldu piisavalt, et kodumaa kangelane saaks MM-ist osa võtta. Aga et tühjade kätega pole kedagi ilus jätta, läheb Peruu kingipakki narkotester, et selliseid probleeme eos vältida. 

Taani: Kui Christian Eriksen jätkab kvalifikatsioonis näidatud cristianoronaldolikus võtmes, ei ole Taanil rohkem midagi vaja. Aga tuleks kasuks, kui Schmeichel tõrjuks, nagu oleks aasta 1992. Kui kaugele käbid ikka kännust kukkuda saavad?

D-alagrupp:

Argentina: Jalgpalliga on üks väike probleem - neid on ainult üks. Ja see on Lionel Messile. Argentiinlasel oleks aga vaja rohkem palle, et anda üks Gonzalo Higuainile, üks Angel Di Mariale, üks Sergio Agüerole, üks Mauro Icardile, üks ülejäänud meeskonnale...

Island: Viimaste aastatega jalgpalliajalugu korduvalt ümber kirjutanud Island saab oma 330 000 elanikuga plaanid täpselt paika panna. Hambaarstist peatreenerile Heimar Hallgrimssonile tuleks kindlasti kasuks, kui kõik islandlased saaksid kontrollis ära käia jaanuarist aprillini, et ei peaks alagrupiturniiri vahepalaks ootamatuid hambaauke lappima. Et suurt hulka kliente kiiresti teenindada, vajab ta ka hambaplomme.

Horvaatia: Horvaadid on viimased kümme aastat turniiridele võimaliku musta hobusena vastu läinud, aga pole MM-il alagrupist ja EM-il veerandfinaalist kaugemale jõudnud. Paljude suurnimede jaoks on see ilmselt viimane MM ja kui mitte nüüd, siis millal veel? Talismaniks võiks nad ühe valge hobuse kaasa võtta. 

Nigeeria: Legendaarne jõujuurikas Adebayo Akinfenwa võib küll olla juba 35-aastane ja üldse mitte sellel tasemel, aga me pakume superkotkastele head diili, lisades pakki ka Dominic Solanke ja Tammy Abrahami. Neist on meil tegelikult ükskõik, aga palun, palun võtke Akinfenwa turniirile kaasa!

E-alagrupp:

Brasiilia: Maailmameistrivõistluste kuningad on teel Venemaale unustanud koduse MM-i pettumuse ja kuuluvad üle pika aja päriselt ka (mitte inglaslikult - toim.) turniiri favoriitide hulka. Küll aga usuvad paljud, et legendaarse Pele sõnavõtud on saatanast ja kahtlemata ei jäta ta turniiri eel arvamust avaldamata. Selleks puhuks üks rull teipi.

Šveits: Maaliliste vaadetega Šveits on tuntud oma pankade poolest, aga neist maailmameistrivõistlustel kasu ei ole. Pangad võivad aga olla igavad ja täpselt sama võib öelda ka riigi koondise kohta. Aga ei tasu muretseda! Šveitsi-Itaalia piirist Torinosse ei ole väga pikk maa ja Andrea Belottil ei ole koondist, kellega maailmameistrivõistlustele minna. Kuna ta ei mängi Meistrite liigas, ei pane keegi ta kadumist kevadel ka tähele.

Costa Rica: Üks nelja aasta taguseid suurüllatajaid sai alagrupiks taas autsaideri staatuse ja see peaks neile sobima. Sel korral ei saa vastaseks tulla ka Holland ja Louis van Gaali krutskid. Või siiski? Otsib Serbia ju uut peatreenerit ja hollandlane ütles hiljuti, et kaalub veel ühte viimast tööotsa. Siin teip ei aita, ainult köidikud või Jose Mourinho, aga portugallasel pole hetkel aega kingipaki sisse ronida. 

Serbia: Pärast peatreeneri Slavoljub Muslini vallandamist sai oma koondisevõimaluse ka uue põlvkonna täht Sergej Milinkovic-Savic, aga see ei muuda fakti, et serblased on teine koondis, kellel pool aastat enne turniiri peatreenerit ei ole. Paneme ühe neilegi. Et oleks lõbus, siis Louis van Gaal.

F-alagrupp:

Saksamaa: Mida soovida meeskonnale, kes tuleb turniirile valitseva maailmameistrina ning võitis eelmisel aastal ka maailmajagude karikaturniiri, seda sisuliselt B-koosseisuga mängides? Head ei ole samas kunagi liiga palju. Üks soe pleed ja tuub hobusesalvi, et 28-aastane Marco Reus saaks murevabalt oma teisele suurturniirile ja esimesele MM-ile sõita.

Mehhiko: Kui Reus ei soovi just hobusesalvi laenata, võivad Rafa Marquezi lootused keeruliseks osutuda. Juba 2002. aasta MM-il kodumaad kaptenina teeninud kaitsjat on mitu korda maha kantud ja siis jälle tagasi kutsutud, aga pärast mullust eelproovi ei ole ta enam koondisesse mahtunud. Üks viimane hurraa kulub ära mehele, kelle profikarjäär algas 1996. aastal - nimeline pilet.

Rootsi: Rootslaste meeli köidab üks suur küsimus. Kuningaga või kuningata? Zlatan on tagasi ja lõi üle 255 päeva värava, aga koondisejalgpallist loobunud. Peatreener Janne Andersson sai küll öelda, et Zlatan on ise loobunud, kuid mis juhul, kui maapealne jumala (või lõvi) kehastus teatab, et sooviks Venemaale sõita? Kuigi MM Zlataniga on alati parem kui MM Zlatanita, kingime rootslastele mündi, et otsus ausal teel vastu võtta.

Lõuna-Korea: Võib ilmselt öelda, et raskustega Venemaa-pileti välja teeninud lõunakorealased ei korda 16 aasta taguseid koduseid vägitegusid, kuigi ehk õnnestuks kellegagi läbi rääkida, et vähemalt Byron Moreno ja Gamal Al-Ghandour või nende taaskehastused võiksid taas suurturniirile õigust mõistma tulla. Igaks petteks pakime kahe mehega kaasa ka väitlusõpiku

G-alagrupp:

Belgia: Kogu Belgia viimase viie aasta haipi arvestades tundub uskumatu, et tegelikult ei pääsenud nad ei 2014. ega 2016. aastal edasi veerandfinaalistki. Koosseisust, kus üks nimi on kõvem kui teine, ei ole tekkinud ühtset löögirusikat. Valiktsükkel möödus sisuliselt ideaalselt, aga novembrikuised sõprusmängud tekitasid taas muremõtteid. Belgiale on vaja täpselt õiget kogust eneseusku, et potentsiaal tulemuseks realiseerida.

Panama: Esimene kord MM-finaalturniiril võib olla hirmutav kogemus, eriti juhul, kui sind ootab alagrupp Belgia ja Inglismaaga. Meeskond, kes on oma ajaloo jooksul kohtunud rohkem Belize või Hollandi Antillidega kui kõigi Euroopa riikidega kokku, peab ennast siinse vutiga kurssi viima. Paneme kingikotti Martin Reimi Jalgpallikooli VHS-i

Tuneesia: Nemadki on oma kingituse juba kätte saanud, kui avamängu vastaseks Inglismaa saadi. Sellest, millises koosseisus ja mis tujuga inglased mängule vastu tulevad, sõltub Tuneesial võimalus esimest korda edasipääsu püüda. Neid kahte asja saaks ehk kuidagi mõjutada? Koguni 89% Tuneesia moslemitest usub nõiakunsti. Selle tarbeks neile vastavasisuline nõiakomplekt. 

Inglismaa: Jalgpalli sünnimaa koondist vaadates üks silm nutab, teine naerab - minevikku on jäänud ajad, kui keskväljal tuli valida Frank Lampardi, Steven Gerrardi ja Paul Scholesi vahel. Üks ajamasin oleks paslik, et inglased ei peaks turniirile võtma 28-aastast West Bromwichi poolkaitsjat Jake Livermore'i või sama vana Fabian Delphi.

H-alagrupp:

Poola: Ei saa salata, et poolakate A ja O on Robert Lewandowski. Kui aga kvalifikatsioonis rekordilised 16 väravat löönud mehel peaks olema halb päev? Lewandowski vajab abi. Kui varasemalt said poolakad mõelda, mis võinuks olla, kui Miroslav Klose ja Lukas Podolski kandnuks hoopis nende särki, siis 2017. aasta võtmes on selleks kui-meheks Paulo Dybala (kellele me Argentina kingikotis just sel põhjusel isiklikku palli ei andnud), kelle vanaisa pärineb Poolast. Neil oleks teda kahtlemata rohkem vaja kui argentiinlastel.

Senegal: Esimest ja seni viimast korda 2002. aastal MM-il mänginud riik šokeeris toona kõiki, kui alles veerandfinaalis konkurentsist langes. Omamoodi kummaline oli ka nende tee Venemaale, kui nad said võimaluse 1:2 kaotus Lõuna-Aafrika Vabariigile uuesti mängida (ja võita), aga potentsiaali üllatada on neil seegi kord. Pakk blondi juuksevärvi, et meenutada legendaarset El Hadij Dioufi.

Kolumbia: Neli aastat tagasi oli Kolumbia eesotsas [hames]-iga üks turniiri üllatuspakette, aga teravamad ajusagarad mäletavad, et fantastiline Falcao jäi põlvevigastusega eemale. Vahepeal kanti ta juba maha, kuid viimased aastad Monacos on mehe taas rambivalgusesse tõstnud. Eeldades, et Reus taaskord hobusesalvi jagada ei taha, leiab Luule Komissarov ehk aega soojad sokid ka Falcaole kududa, et mees lõpuks oma esimese MM-kogemuse kätte saaks.

Jaapan: Jaapanile mõeldes ei ole skandaalid esimene asi, mis keelele jõuab, kuid ometi on koondis palju kära pakkunud. Asi on siiski selles, et kohalikku meepotti on lisatud üks tilk Balkani tõrva peatreener Vahid Halilhodzici näol. Ta ei ole leidnud head rolli Keisuke Hondale, Shinji Kagawale ja Shinji Okazakile ehk ainsale kolmele jaapanlasest jalgpallurile, kes suutnud maailma absoluutses tipus viimastel aastatel tähelepanu pälvida. Doos üksteisemõistmist kuluks ära, et samuraid saaksid maailmameistrivõistlustest maksimumi võtta.

Seda viimast soovime Soccernet.ee välismaa toimetuse poolt ka kogu jalgpalliperele. Häid jõule!

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK