Joonas Tamm: see on hetkeseis (0)

Eesti jalgpallikoondise keskkaitsja Joonas Tamm ütles pärast Saksamaa käest saadud 0:8 kaotust, et ei ole nõus, justkui poleks Eesti mängijad väljakul piisavat võitlusvaimu üles näidanud.

Joonas, mis läks valesti esimesel poolajal vahemikus 10.-24. minut, kui Eestile löödu neli väravat? Seal pidi olema mingi kapitaalsem või süsteemsem viga, mitte ainult neli õnnetut momenti.
Me vajusime oma liinidega liiga madalale. Saksamaal oli väga palju ruumi meie poolkaitseliini ees, et neid sööte sinna läbi mängida. Nende klass on selline, et ei saa anda isegi poolt meetrit vaba ruumi. Väga raske oli kõiki tsoone kinni panna ja kui augud tekkisid, siis nad kasutasid need kohe ära.

Minu nägemuse kohaselt oli laupäevases mängus Põhja-Iirimaaga hambad ristis võitlemist rohkem kui täna. Kas väljakul olnuna vaidled vastu või oled nõus?
Seda ma ei oska öelda. Mina endast andsin sada protsenti ja rohkemgi. Jätsin kõik väljakule. See on hetkeseis. Vastas oli maailma tippmeeskond.

Kui vaheajal oli seis 0:5, siis mis olid jutud riietusruumis, et kuidas vastu minna teisele poolajale?
Et teine poolaeg algab 0:0-st. Üritasime kaitses nulli hoida, aga löödi vist kolm tükki. Ideaalis oleks võinud ise rohkem palli hoida, aga reaalsuses on seda väga raske teha.

Kuidas siit üles tõusta?
(Pikk paus). Peame mänge analüüsima. Eks raskeid vastaseid, nagu Holland ja Saksamaa, tuleb veel. Peame analüüsima ja parema plaani välja mõtlema. Võib-olla polnud meie pressing täna piisavalt agressiivne, lubades vastasel liiga vabalt liinide vahele sööte otsida. Aga, noh, eks kõigil on raske. See on selline mäng, et… (lause jäi lõpetamata, sest sõnad said otsa).