Jebor-Sudari sündroomist Joao Pedroni ehk Milliseid palgalipikuid võib Premium liigas kohata? (2)

Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" värskes episoodis jõudis saate teinud Kasper Elissaare, Kristjan Jaak Kanguri ja Ott Järvela ette ka küsimus - kui suur on keskmine teenistus Eesti jalgpalluril Premium liigas ja kas see on võrdne siinsete välismaalastega. Käärid on igatahes suured, leiti lõpuks.

"Sõltub sellest, mis klubis mängid! Premium liigas on ka tänasel päeval väga mitmeid amatööre, kes ei saa mängimise eest sentigi. Neid on. Mitte nüüd liiga palju, aga neid on. Osades klubides rohkem, osades natuke vähem. Stipendiaadid saavad 400-600 eurot," tõi Elissaar välja.

"Millele klubi vist võib ju juurde maksta?! Selline variant on ka, et saad jalkaliidu stipendiumit ja klubi paneb midagi juurde," lisas Järvela vahele.

"Just. Mingisugused mängijad saavadki mõnisada eurot lisaks sellele, mis nad palgatööga saavad. Need, kes on jalgpalliliidu palgamaksmismehhanismi peal, saavad ümardatult poolteist tuhat, pluss-miinus. Kui oled hea jalgpallur, siis saad seal 2000+ eurot. Väga hea jalgpallur - 3000 pluss. Liiga üks paremaid mängijaid - 4000+ eurot palka," avaldas Elissaar.

REKLAAM

"Mõni ükskik vist ka 5000+ eurot," märkis Järvela muigega.

"Ja välismaalased saavad üldiselt rohkem kui eestlased," vastas Elissaar veel.

"See peakski olema Premium liigas loogiline, et sa tood siia välismängijaid, kelle tase on oma meestest selgelt üle. Loogiline on see, et nad saavad sel juhul kõrgemat palka. See, et Joao Pedro ja Felipe Felicio või Bourama Fomba (kõik Tallinna FCI Levadia - toim.) saavad kõrgemat palka, on loogiline. Nad on end tõestanud, nad on väga hea tasemega jalgpallurid ja sellepärast nende palk peabki olema kõrge," teatas Järvela.

"See, et vahel on siia toodud mehi, kes saavad väga palju palka, aga kelle tase osutub kehvemaks kui Eesti mängijate ..." vihjas Kangur vahele.

"Või on toodud välismaalt mehi, kes ei saa üldse palka ja kelle tase on osutunud loodetust veel mitu korda kehvemaks ..." itsitas ka Järvela.

"Nimetame seda taas meie suurte lemmikute Jebor-Sudari sündroomiks," viitas Kangur 2022. aastal Nõmme Kaljust läbi käinud William Jeborile ja Daniel Sudarile.

"Kokkuvõttes, käärid on tegelikult suured. On neid, kes ei saa midagi. On neid, kes saavad mõnisada. Ja on neid, kes saavad mõni tuhat eurot," lõpetas Elissaar.

Vaata-kuula "Pikk ette (ja ise järele)" episoodi täispikkuses:

SEOTUD LOOD
2 kommentaari

Pakspoisssoniga   •  
(85.253.128.***)
No meil saavad mõnes "ajakirjanikud" ka palka kuigi kirjatükkides ja väljaütlemistes on rohkem sitta kui mu kaksikutel mähkmetes kokku! Nimetagem seda elissaar-järvela sündroomiks.
Härra Porloon   •  
(94.246.207.***)
HAHAHHAHAHA väga tabavalt öeldud pakspoiss 😂

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK