Inter koperdas Klavani endise koduklubi vastu, aga võib sellele vaatamata Milano derbis meistritiitli kindlustada (0)

Cagliari röövis Interilt punkte. Foto: Scanpix / Spada / LaPresse via ZUMA Press

Itaalia kõrgliiga suveräänne liider Milano Inter mängis kaks korda eduseisu maha ja leppis kodus Cagliariga 2:2 viiki, aga liigub sellele vaatamata vankumatult meistritiitli suunas.

Kodumeeskond asus mängu 12. minutil juhtima, kui Marcus Thuram avas Alexis Sanchezi söödust skoori, aga Cagliari jõudis 65. minutil viigini, kui sahistas Eldor Šomurodov. Viik ei püsinud pikalt, sest Hakan Calhanoglu realiseeris vähem kui kümme minutit hiljem Interi kasuks käega mängu eest määratud penalti, aga Cagliaril oli ka sellele vastus olemas, kui Nicolas Viola lõi 83. minutil lõppseisuks 2:2.

Inter edestab kuus vooru enne hooaja lõppu lähimat jälitajat AC Milani, kes tegi võõrsil 3:3 viigi Sassuologa, 14 punktiga ja võib meistritiitli juba järgmises mängus kindlustada. Praegu on laual maksimaalselt 18 punkti ja pärast järgmist vooru 15 punkti, mis tähendab, et kui Inter saab 22. aprillil omavahelises mängus Milanist jagu, siis kuulub tiitel Interile.

Inter on varem Itaalia meistriks kroonitud 19 korda. Sama palju tiitleid on Milanil, kellest Inter väga suure tõenäosusega tänavu möödub. Kõige edukam Serie A klubi on aga Torino Juventus, kelle auhinnakapis on koguni 36 meistritiitlit.

Cagliari, kelle ridades mängis Ragnar Klavan aastatel 2018-2021, asub tabelis 14. kohal ja edestab ohutsooni nelja punktiga.

Inter - Cagliari 2:2 (1:0)
12. Marcus Thuram, 74. pen. Hakan Calhanoglu - 65. Eldor Šomurodov, 83. Nicolas Viola