Õige vahetus õigel ajal: Real sai karistuslöögi, Alaba läks mängu ja lõi karistuslöögi postipõrkest sisse (0)

David Alaba. Foto: Scanpix / Jon Nazca / Reuters

Valitsev Hispaania meister ja Meistrite liiga võitja Real Madrid alustas uut liigahooaega Carlo Ancelotti juhendamisel raske võiduga, kui võõrsil alistati teise poolaja väravatest Almeria.

Eelmisel hooajal Hispaania esiliiga võitjaks kroonitud Almeria asus mängu juba kuuendal minutil Largie Ramazani väravast juhtima. Real teenis avapoolajal 12 nurgalööki, aga ei leidnud nende abil viigiväravat ja läks riietusruumi minimaalses kaotusseisus. Tiitlikaitsja jõudis viigiväravani 61. minutil, kui Lucas Vazquez realiseeris Vinicius Juniori ja Karim Benzema eeltöö.

Reali kangelaseks kerkis vahetusest sekkunud David Alaba. Ancelotti saatis Alaba väljakule 74. minutil ja vaid 28 sekundit hiljem skooris austerlane oma esimesest puutest. Ta keerutas palli karistuslöögist umbes 20 meetrilt postipõrkest sisse. Värsked jalad ja täpne löök! Almerial ei olnud sellele vastust ja Real kirjutas liigatabelisse esimesed võidupunktid.

Real Sociedad alistas võõrsil suvel Real Madridist hangitud jaapanlase Takefuso Kuba väravast Cadizi 1:0 ja Valencia oli kodus Carlos Soleri penaltist 1:0 parem Gironast. Seejuures mängis Valencia peaaegu kogu teise poolaja Eray Comerti punase kaardi tõttu kümnekesi.

Almeria - Real Madrid 1:2 (1:0)