Harrastusjalgpallurid astuvad sammu riiklike piirangutega, naiste liigasse jõuavad leevendused järgmisel nädalal (9)

Mihkel Uiboleht. Foto: Brit Maria Tael

Kui täna tuli uudis, et Premium liiga klubid tohivad hakata kontaktseid trenne läbi viima, siis uurisime Eesti Jalgpalli Liidult, kuidas on olukord naiste ja madalamate liigadega.

"Madalamate liigade kohta uut infot ei ole," nentis jalgpalliliidu infojuht Mihkel Uiboleht Soccernet.ee-le. "Järgmine info, mis peaks tulema, on Premium liiga startimine ja siis tulevad loodetavasti riburada pidi järgmised. Kui oleme tavaolukorras harjunud, et mängude kohta on info kuude kaupa pikalt ees, siis praegu pole juttu kuudest, vaid maksimaalselt paarist nädalast. Madalamad liigad astuvad sama sammu riigi üldiste piirangutega. Kuna jutt käib harrastusjalgpallist, kus on väga suur mass taga, siis saab alustada alles riigi üldiste reeglite leevendumisel ehk siis, kui 2+2 reegel on läbi. Ootame selgust," võttis Uiboleht olukorra kokku.

"Naiste meistriliigaga on niimoodi, et me käivitame ka seal kontaktsed treeningud, aga töötasime välja natuke teistsugused tingimused. Kuna tegemist pole profiliigaga ja naiste hooaeg on lühem, siis on nende tingimused natuke lihtsamad. Klubidega oleme selle läbi rääkinud ja esmaspäeval on meil koosolek, mille järel hakkab treeningtegevus pihta. 

Kui riik oma otsuse teeb, siis on pigem tõenäoline, et nad otsustavad selliselt, et meil on Premium liiga kõrval võimalik ka naiste liigaga alustada. Kuna seal on hooaeg lühem, siis on ajaline surve natuke teine ja mänge saab mõnevõrra lihtsamalt planeerida, muus osas sammuvad naiste ja meeste liigad ühte jalga. Vahe on ainult selles, et üks on profiliiga ja teine mitte. Seetõttu nõuamegi neilt veidi vähem. Meeste seas on rohkem võistkondi, treeninggrupid on suuremad ja kogu üldine võimekus suurem," selgitas Uiboleht.

REKLAAM

EJL-i peasekretär Anne Rei rõhutas täna, et endiselt kehtib Premium liiga võistkondadele nõue, et kõik oleks koroonatesti läbinud ja tulemused peavad olema negatiivsed. Enamik teste on tehtud paari nädala eest ja Uibolehe sõnul info värskendamiseks uut testi ei nõuta.

"Me nõuame, et kõiki oleks vähemalt ühe korra testitud. Me mõõdame igal treeningpäeval kehatemperatuuri ja kogu aeg jälgitakse mängijate üldist tervislikku seisundit. Kordustestile saadame mängija siis, kui ta tuleb trenni ja kehatemperatuur on näiteks 37,0," sõnas Uiboleht ja lisas, et naistele esitatud nõuded on suures plaanis väga sarnased, aga nemad koroonatesti läbima ei pea.

"Praegu tegeleme sellega, et kõik kohtunikud saaks järgmisel nädalal testitud. Kui mängudega alustame, siis meil plaanis uusi teste teha ei ole ja sellist tingimust ei nõua ka riik. Meie kriisikomisjon otsustab kõike aga jooksvalt - vajadusel testime mõistagi uuesti."

9 kommentaari

Suvaline Jope   •  
(146.255.18.***)
Mitu proffi naiste liigas on? Puhas harrastussport.
Janek Ilves   •  
(84.50.242.***)
Meeskonda ei tee professionaalseks see kui palju sa selle eest raha saad või tiitleid võidad. Meeskonna teeb professionaalseks mängijate suhtumine.
Suvaline Jope   •  
(146.255.18.***)
Ma kasvatan tööst vabal ajal aias kapsaid ja kaalikaid. Suhtun sellesse väga tõsiselt. Kas ma olen nüüd agronoom?
ertz   •  
(82.131.46.***)
Jah, aga kui valitsus tuleks Suvalisele Jopele ütlema, et oot-oot, aitab küll... ära enam oma aias kapsaid ja kaalikaid kasvata, et see on ohtlik kogu inimkonnale, siis ajaks ikka kuradi närvi küll.
Suvaline Jope   •  
(87.119.182.***)
Kui olukord seda nõuab siis jääbki kasvatamine katki. Närvi minemine on sinu isiklik probleem.
ertz   •  
(84.50.247.***)
Olukord ei nõua sittagi. Ajupestud oled lihtsalt Jopekesekene.
Suvaline Jope   •  
(87.119.182.***)
->ertz
Palu oma palati õel sulle rahustavat süsti teha.
Alice Taylor   •  
(42.118.112.***)
Nädala lõpus Leedus toimunud jalgpalli naiste Balti liiga ... Juba järgmisel minutil oli taas täpne Liik, sööduandjaks jällegi Loo ning kohtumise ...

https://apkxyz.com/apk/hotstar-apk
ertz   •  
(82.131.46.***)
Jope, vaata suvalisel ajupestud lambal ei ole niipalju krediiti (loe: austust), et tema solvang kellegile mõjuks.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK