Harju Esiliiga tippu viinud Silva nimetati kuu parimaks treeneriks (+ Esiliiga B!) (0)

Esiliiga aprillikuu parimad. Fotod: Liisi Troska / jalgpall.ee, Jana Pipar

Aprillikuus nimetati Esiliiga parimateks mängija Gregor Lehtmets ja peatreener Victor Silva. Esiliiga B-s said auhinnad FA Tartu Kalevi liikmed Kris Edvard Kohv ja Kalmer Kaasik.

Esiliiga aprillikuu parima mängija auhinna omanik on Viimsi JK ründaja Gregor Lehtmets, kes lõi kolme mänguga viis väravat, olles täpne kõikides mängitud kohtumistes. Lehtmets skooris aprillikuus keskmiselt iga 46 minuti järel ehk ligi ühe värava poolaja kohta. Mängus Paide Linnameeskond U21 vastu sai ta kirja kübaratriki, ülejäänud kaks tabamust sündisid Tallinna FC Flora U21 ja Tartu JK Welco vastu. Lehtmetsa osalusel võitis Viimsi aprillis kõik kolm kohtumist. Ainuke punktikaotus (viik Elvaga) tuli mängus, kus 20–aastane ründaja kaasa ei teinud. Lehtmetsa panuse abil tõusis Viimsi aprillis üheksandalt kohalt viiendaks.

Parima treeneri auhind läheb Harju JK Laagri peatreener Victor Silvale, kelle meeskond püsib tänavu endiselt kaotuseta. Portugallase hoolealused võitsid neljast kohtumisest kolm, kui 5:0 alistati FC Elva ning vastavalt tulemustega 2:1 ja 4:1 Tallinna FCI Levadia ja JK Tallinna Kalevi duubelvõistkonnad. Ainuke viik tuli Tartu JK Welco vastu. Harju lõi nelja kohtumisega 11 väravat ja lasi enda võrku vaid kaks tabamust. Silva juhendamisel tõusis Harju aprillikuus kolmandalt kohalt Esiliiga liidriks.

Esiliiga märtsikuu parimate auhinnad läksid Tartu JK Welcosse poolkaitsja Tristan Saupõllule ja peatreener Jaanus Reitelile. Esiliiga kuu parimaid autasustab Goldtime.

Esiliiga B aprillikuu parimad. Fotod: Marleen Mälk

Esiliiga B aprillikuu parima mängija auhinna pälvis FA Tartu Kalevi ründaja Kris Edvard Kohv, kes lõi nelja kohtumisega neli väravat, tehes skoori iga 84 minuti järel. Neljast tabamusest kaks sündisid Läänemaa JK vastu, üks värav tuli Tallinna JK Legioni ja Nõmme Kalju FC U21 meeskonna vastu. Üheksa väravaga on Kohv Esiliiga B väravalööjate edetabeli tipus.

Esiliiga B aprillikuu parim treener on FA Tartu Kalevi juhendaja Kalmer Kaasik, kelle hoolealused püsisid möödunud kuul kaotuseta. Neljast mängust saadi kolm võitu ja viik. Tartu Kalev alistas 3:1 Nõmme Kalju FC U21 meeskonna, 7:3 Läänemaa JK ja 2:1 Tallinna JK Legioni. Ainuke punktikaotus tuli kuu esimeses kohtumises Viljandi JK Tulevikuga, kui tartlased pidid leppima 3:3 viigiga. Tartu Kalev skooris neljas kohtumises 15 korda ning lasi endale lüüa kaheksa väravat. Kaasiku juhendamisel lõpetas Tartu Kalev aprillikuu Esiliiga B liidrina.

Esiliiga B märtsikuu parimaks mängijaks valiti Tartu Tammeka U21 ründaja Akaki Gvineria ning parimaks treeneriks FC Kuressaare U21 juhendaja Sander Viira.