Flora jaht jätkub: Vapruse tahtejõust jäi väheks (galerii ja hindamine!) (3)

Premium liiga viimane seni pidamata kohtumine pakkus oodatud lahendi: Tallinna Flora võttis Pärnust kaasa 6:0 võidu ja jätkab jahti meistritiitlile.

Nädalavahetusel Transi vastu raske, kuid võiduka lahingu pidanud Flora oli täna ilma kolmest kaitsjast - keeluga jäid eemale Gert Kams, Märten Kuusk ja Anselmi Mikael Nurmela. Vaprusel laiutas aga tühjus keskväljal, kust samuti kaartide kogunemise tõttu puudusid Reno Mark ja Juhan Jakobson. Kumbki peatreener aga jalgratast leiutama ei hakanud ja eemalejääjate asemele leiti loogilised lahendused.

Flora oli esimesest minutist oodatult üritavam pool, kuid üllatuslikult ei saadud mängu kohe enda kontrolli alla. Ka kodumeeskond valdas julgelt palli ja üritas rünnata, mille tulemusena ei suutnud kumbki esimesel veerandtunnil märkimisväärseid momente luua. Siis raiskas esimese kuldse võimaluse Rauno Alliku, kes aga kümmekond minutit hiljem sai kirja väravasöödu, kui Zakaria Beglarišvili palli karistusala joonelt posti äärde paigutas.

Väravale järgnenud üheksa minutiga otsustasid pealinlased mängu saatuse - teise palli virutas veel paar meetrit kaugemalt jõuga võrku Erik Sorga; kolmas sündis Markus Poomi mõõdetud tõste järel, kui Maksim Gussev osavalt liini taha hiilis. Teisel poolajal üritas Beglarišvili veel korduvalt, kuniks tunni peal puhkama kutsuti. Üks grusiini löökidest põrkas postist tagasi Sorgale ja seisuks sai 4:0, siis lõi oma esimese värava Premium liigas 17-aastane Mattias Männilaan. Lõppskoori vormistas Vlasi Sinjavski.

Vapruse poolt paistsid silma Gegi Kekua ja Karl Anton Sõerde. Vaheldumisi testiti Flora valmisolekut, kuid Magnus Karofeld oli ülesannete kõrgusel. Parimal juhul pääses Sõerde teisel poolajal puurilukuga silmitsi, kuid suutis palli vaid varbaotsaga suunata ja Karofeld tõrjus katse. Vaprus pidi seega leppima nullile jäämisega, kuigi momente skoori avamiseks oli.

Nüüd saab joone alla tõmmata ka 20. voorule ja kõigil meeskondadel on hooaja lõpuni minna veel kolm mängu. Tabeli tipus lahutab Florat Nõmme Kaljust kaks punkti, kuid omavaheliste mängude arvestuses jääks peale Kalju ehk võrdsele pulgale jõudmisest Florale ei piisa. Vaprus jääb aga Kuressaarest maha viie punktiga ja peab nüüd Tallinna Kalevi ja Nõmme Kalju vastu teenima vähemalt kaks punkti, et viimases voorus omada võimalust püsima jääda.

Mängu parim - Erik Sorga

Sorga sai teist mängu järjest võimaluse ja tõestas taas, et väravaid võib temalt õigustatult oodata. Täna jäi saldosse kaks ja sööt, hooaja kokkuvõttes kerkis ta Flora paremuselt kolmandaks väravalööjaks. 700 minutiga on ta löönud üheksa kolli ehk ühe iga 78 minuti kohta. Pole paha.

23. oktoobril kell 19.00 Pärnu Rannastaadionil

Pärnu JK Vaprus - Tallinna FC Flora 0:6 (0:3)
25. Zakaria Beglarišvili, 31., 57. Erik Sorga, 34. Maksim Gussev, 70. Mattias Männilaan, 86. Vlasi Sinjavski

Väravasöödud: 25. Rauno Alliku, 31. Mihkel Ainsalu, 34., 86. Markus Poom, 57. Zakaria Beglarišvili, 70. Erik Sorga