FIFA president koroonaviiruse reformist: vähem meeskondi, vähem turniire, kuid Superliigat ei tule (0)

Gianni Infantino. Foto FIFA / Facebook

Maailma jalgpalli katuseorganisatsiooni juht möönab, et Covid-19 võib kogu tippjalgpallis kaasa tuua märkimisväärseid muudatusi.

FIFA president Gianni Infantino tõdeb, et koroonaviiruse pandeemia võib viia jalgpallis ulatuslike muutusteni ning meetmetega võiks kehtestada vähem turniire, vähem meeskondi ja vähem kohtumisi.

FIFA plaanis alates 2021. aastast tutvustada 24-meeskonnaga klubide maailmameistrivõistlust, kuid nii kodu- kui ka mandrivõistlused jääksid alles. 

Infantino möönab, et kõrgeimale tasemele seatud nõudmistele tuleb võib-olla vastu tulla. "Vaja on hinnata ülemaailmse majanduse mõju. Praegu on keeruline, me ei tea, millal see normaliseerub, kuid vaatame võimalusi. Ehk saame maailma jalgpalli reformida, astudes sammu tagasi. Vähem turniire, aga huvitavam. Võib-olla vähem võistkondi, kuid tasemelt võrdsemad. Mängijate tervise kaitsmiseks vähem mänge, kuid konkurentsivõimelisemad," rääkis ta.

REKLAAM

Ehkki Infantino räägib rõõmuga uuest reformist, on ta kindel, et Euroopa Superliiga, millest mõnda aega tagasi juba räägiti, ei kuulu enam plaanidesse. 

"Tulevikus peab meil olema vähemalt 50 eri rahvuse klubi, kes suudaksid maailmameistrivõistlused võita, mitte ainult kaheksa Euroopast ja kaks Lõuna-Ameerikast," rääkis ta. "Loomulikult 20 neist 50 klubist tulevad Euroopast, aga hetkel pole kõige õigem aeg sellest rääkida," lisas ta.

Praegu keskendub maailm tervikuna ülemaailmse pandeemia vastu võitlemiseks ning sport peab jääma tahaplaanile. "Kõigepealt tuleb tervis, siis kõik muu," ütles ta lõpetuseks.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK