Favoriidikoorma all kokku vajunud Milan sai Torinolt kere peale (0)

Torino alistas 2:1 Milani. Võitjate väravad sündisid 35. ja 37. minutil. Foto: Scanpix / Jonathan Moscrop / CSM via ZUMA Press Wire

Itaalia kõrgliiga 12. mänguvoorus sõitis AC Milan külla Torinole. Külaskäik möödus kohutavalt, sest koju sõidetakse 1:2 kaotusega.

Torino asus valitseva meistri vastu juhtima 35. minutil. Valentino Lazaro tsenderdas trahvilöögist palli karistusalasse, kus Koffi Djidji pääses jalad maas peaga lööma. Löök oli Milani puuriluku Ciprian Tatarusanu jaoks liiga täpne – 1:0. Kaks minutit hiljem oli trahvikastis pealelöögivõimalus Aleksei Mirantšukil, kes saatis palli vasaku jalaga meisterlikult tagumisse posti ja tegi seisuks 2:0.

Teisel poolajal tegi külalislahke Torino vastastele kingituse, täpsemalt hoolitsesid Milano meeste tuju eest võõrustajate keskkaitsja Alessandro Buongiorno ja väravavaht Vanja Milinkovic-Savic – mehed ei suutnud ära jagada, kes palli klaarib. Eksimuse kasutas ära Junior Messias, kes lennutas nahkkera tühja väravasse.

Milani väravaolukorrale järgnes seik, kus Torino peatreener Ivan Juric saadeti väljaku äärest minema. Loots tahtis 71. minutil neljandale kohtunikule ihunuhtlust teha, kuid õigusemõistja õnneks suudeti vihast horvaati takistada. Punase saanud Juric on ka varasemalt üle keenud. Nimelt tänavuse aasta juulis läks 47-aastane härra kallale Torino spordidirektor Davide Vagnatile. Vaata suvist intsidenti allolevast videost.

Juric jahtus duširuumis, Torino rohkem kingitusi ei teinud ning võitis 2:1. 12. vooru eel oli Milan liigatabelis kolmas, kuid Empoli üle võidutsenud Atalanta tõusis neist ette. Seega, seniste mängudega 26 punkti teeninud Milan hoiab tabelis pronksikohta, hõbedast lahutab neid 2 silma. Torino punktisaldo tõusis 17 peale, see tõstab nad üheksandale tabelireale.

Torino - AC Milan  2:1 (2:0)