Euroopa liiga veerandfinaalides särasid Gianlucad, Liverpool kaotas Anfieldil suurelt (0)

Gianluca Scamacca lõi võõrsil Liverpoolile kaks väravat ja Mario Pašalic ühe. Foto: Scanpix / Adam Vaughan / EPA

Euroopa liiga veerandfinaali avamängudes tõusid võõrsil kangelasteks Gianluca Scamacca ja tema nimekaim Gianluca Mancini. Liverpool sai kodusel Anfieldi staadionil esimese ametliku kaotuse pärast 2023. aasta veebruarit.

Liverpool jäi koguni 0:3 alla Bergamo Atalantale. Kaks esimest väravat lõi Scamacca, esimese puhul sai ta paremalt äärelt söödu Davide Zappacostalt ja teises olukorras Charles De Ketelaerelt. Ründaja realiseeris mõlemad võimalused ühe puutega, esimene pall lipsas läbi puurivaht Caoimhin Kelleheri külje alt.

Scamaccast sai esimene itaallane, kes löönud eurosarjamängus Anfieldil Liverpoolile kaks väravat. Ka kolmanda värava olukorras oli ta üks osaline, tehes keskväljal vaheltlõike ja andes läbisöödu Edersonile. Brasiillase löögi suutis Kelleher küll tõrjuda, aga tagasipõrganud palli lükkas Mario Pašalic võrku.

Mancini lõi teist ametlikku mängu järjest AS Roma 1:0 võiduvärava. Täpselt nagu laupäevases Rooma derbis, skooris ta ka täna AC Milani vastu peaga Paulo Dybala nurgalöögist. Kokku on keskkaitsja Mancini löönud sel hooajal peaga juba viis väravat. Roma on hoidnud nüüd neljas järjestikuses kohtumises oma puuri puhtana.

Kodumeeskondadest olid võidukad Leverkuseni Bayer ja Lissaboni Benfica. Leverkusen sai tänu hilistele tabamustele 2:0 jagu West Ham Unitedist, Benfica alistas 2:1 Marseille'.

Kui eelmistes euromängudes (Karabahhi vastu) oli Leverkusen saavutanud otsustava tabamuse 90+2. ja 90+7. minutil, siis seekord läksid Saksamaa kõrgliiga liidrid juhtima veidi varem ehk 83. minutil. Lõppseis vormistati taas üleajal.

Leverkusen saavutas täna mõlemad väravad nurgalöögi olukordades, tabamuste autoriteks olid vahetusmehed Jonas Hofmann ja Victor Boniface (temale andis Hofmann resultatiivse tsenderduse).

AC Milan - AS Roma  0:1 (0:1)