Esimese finalisti selgitamiseks läks vaja lisaaega (0)

FIFA klubide MM-il läks esimese finalisti selgitamiseks vaja lisaaega, kui Lõuna-Ameerika hiid Gremio alles seal Mehhiko klubi Pachuca alistas.

Kuigi brasiillased läksid Pachucale vastu soosikutena, ei suudetud ootusi õigustada ja normaalaeg lõppes väravateta viigiga. Lisaajal näidati aga kiirelt, milleks võimelised ollakse, kui juba viiendal minutil Everton kasti murdis ja palli võrku saatis. Keskväljal Keisuke Honda poolt juhitud mehhiklased sellele vastust ei leidnudki. Matš lõpetati hoopis vähemuses, kui 110. minutil teenis oma teise kollase kaardi Victor Guzman.

1:0 võiduga edeneski finaali just Gremio, kelle vastane selgub täna õhtul valitseva maailmameistri Real Madridi ja korraldajamaa Araabia Ühendemiraatide Al Jazira poolfinaali tulemusel.

Mehhiklaste väsimine lisaajal oli aga küllalt loogiline, sest vaid kolm päeva varem olid nad samuti lisaaega mänginud, kui MM-i veerandfinaalis alistati 1:0 Aafrika tänavune tšempion, Maroko klubi Casablanca Wydad. Aafriklased lõpetasidki turniiri kaotusega, sest eilses viienda koha mängus jäädi 2:3 alla Jaapani klubile Urawa Reds, kes veerandfinaalis Al Jazira paremust tunnistas.

Tänaseks ongi seega selged kohad seitsmendast viiendani. Viimaseks jäi Okeaania meister Auckland City, kuues koht läks aafriklaste Wydadile ning viies jaapanlaste Urawale. Real Madridi ja Al Jazira poolfinaal algab täna Eesti aja järgi kell 19. Kohtumist näitab otsepildis ETV2.