Erik Sorga lõpetas enam kui neli kuud kestnud mängupausi (0)

D.C. Unitedi ründaja Erik Sorga. Foto: D.C. Unitedi Twitter

Eesti jalgpallikoondise ründaja Erik Sorga lõpetas enam kui neli kuud kestnud mängupausi, kui kuulus D.C. Unitedi algkoosseisu MLS-i eriturniiri kohtumises New England Revolutioni vastu.

Seoses koroonaviiruse pandeemiaga katkestati USA kõrgliiga MLS-i hooaeg märtsis pärast teist vooru. Kuna tavahooaja käivitamine USA pandeemilise olukorra tõttu võimalik pole, on meeskonnad koondatud Floridasse, kus mängitakse kuu aja pikkune turniir "MLS is Back".

24 klubi on jaotatud kuude alagruppi, 16 paremat pääsevad play-off'i. D.C. United oli C-alagrupi esimeses mängus teinud 2:2 viigi Toronto FC-ga. Eile kohtuti Revolutioniga ja tehti taas viik, sedapuhku skooriga 1:1.

Avakohtumise vahele jätnud (ilmselt valepositiivse koroonaviiruseproovi tõttu) Sorga kuulus seekord meeskonna põhikoosseisu, aga vahetati pärast esimest poolaega Ulises Segura vastu välja. See oli Sorga esimene ametlik võistluskohtumine pärast 7. märtsi, kui ta tegi D.C. Unitedi eest debüüdi.

Kohtumise väravad sündisid teisel poolajal, 52. minutil viis Adam Buksa Revolutioni juhtima, aga 73. minutil Federico Higuain viigistas. D.C. United on kahe vooru järel C-alagrupis kahe punktiga kolmandal kohal.

Viimases voorus ollakse vastamisi Montreal Impactiga. Võit tagab D.C. Unitedile edasipääsu, viigi korral on neil arvestatavad võimalused mahtuda kuu alagrupi lõikes nelja edukama kolmanda koha omaniku sekka ja samuti play-off'i jõuda. Kaotuse korral jääb Sorga meeskond viimaseks ja langeb konkurentsist. D.C. United - Montreal Impact kohtumine peetakse teisipäeval.