Eestis püstitati neidude U17 finaalide paremuselt teine publikuarvu tulemus! (3)

Lilleküla staadionil vaatas Hispaania ja Prantsusmaa mõõduvõttu 3179 inimest. Foto: Brit Maria Tael

Neidude U17 EM-finaali vaatas A. Le Coq Arenal 3179 inimest, mis on nende turniiride ajaloo suuruselt teine tulemus.

Euroopa meistriks krooniti esmakordselt Prantsusmaa, kes alistas 3:2 Hispaania. Prantslaste esimest EM-tiitli võitu nägi staadionil suur hulk pealtvaatajaid, kuid publikurekordi püstitamisest jäi puudu veidi üle seitsme tuhande inimese.

Publikurekord kuulub Valgevenele. 2016. aastal vaatas Barõssavi staadionil Hispaania ja Saksamaa finaali 10 200 pealtvaatajat. Toona tõstis karika pea kohale Saksamaa.

Eesti tõukas arvestuses kolmandale reale Tšehhi. 2017. aastal vaatas Plženis Hispaania - Saksamaa finaalmatši 2157 inimest. Nagu aasta varem, võitis ka tol korral Saksamaa.