Eesti lootis märtsis mängida Norra või Serbiaga, ent viimased tõmbasid plaanile vee peale. Pohlak: lõpuks valisime Leedu puhtsportlikel põhjustel (1)

EJL-i president Aivar Pohlak, jalgpallilegend Raio Piiroja ning Norra jalgpalliliidu president Terje Svendsen enne viimast Eesti ja Norra Tallinnas peetud mängu. Foto: Imre Pühvel

Eesti Jalgpalli Liit teatas värskelt, et pikalt lahtisena püsinud koondise märtsikuine teine mäng peetakse Leeduga. EJL-i president Aivar Pohlak avaldas Soccernet.ee-le, et esimeseks valikuks olid Norra ja Serbia.

"Algusest peale oli selge, et märtsikuiste mängude kokkuleppimine Euroopast pärit vastastega saab olema väljakutse ja see oli ka üheks põhjuseks, miks leppisime esimeseks mängupäevaks maavõistluse Uus-Kaledooniaga," selgitas Aivar Pohlak Soccernet.ee-le.

Ta jätkas: "Teiseks mängupäevaks oli algne plaan proovida jõuda kokkuleppele ühe Rahvuste liiga play-off paari mõlema poolega nii, et kaotaja tuleb mängima Eestisse. Kohe peale play-off'ide loosimist vaatasime paarid üle ja märkasime, et Oslos mängitav Norra - Serbia mäng on nii üks atraktiivsemaid kui ka asukoha mõttes parim. Rääkisin kohapeal läbi mõlema alaliidu juhiga, kes olid asjaga päri, aga plaan vajas kinnitamist ka mõlema koondise juhtkonna poolt."

Novembris Šveitsis Nyonis toimunud loosimise järel jäid asjad aga toppama. Kuigi norrakad olid nõus mängima, siis serblaste lõplik vastus ei tahtnud kuidagi tulla.

REKLAAM

"See protsess venis mitme kuu pikkuseks, peale mida teatasid serblased jaanuari keskel, et kaotuse korral ei ole neil võimalik märtsis teist mängu siiski mängida - nad andsid ka põhjenduse, mida ma kahjuks siiskohal tsiteerida ei saa - mis tähendab, et Norragi jääb automaatselt märtsikuisest teisest mängust ilma," ütles Pohlak.

"Ooteaja jooksul käisime läbi ka kõik ülejäänud play-off'i paarid ja kahjuks oli igaühes neist üks pooltest selline, kes kaotuse korral teist mängu mängida ei soovinud. Lõpuks ei olnud enam kuigi palju valikuid järel ja kuna me ei soovinud mängida väikeriigiga ja kuigi üritasime leida ka teist vastast väljaspoolt Euroopat, langes valik lõpuks siiski Leedu kasuks ja seda puhtsportlikel põhjustel – Euroopa koondised on need, kellega mängime olulistele punktidele. Kuna kaks kuud hiljem mängime Leeduga ka Balti turniiril, siis rääkisime teema täiendavalt üle ka koondise peatreeneriga, kes andis plaanile rohelise tule," selgitas ta, miks minnakse 31. märtsil Tallinnas A. Le Coq Arenal vastamisi just Leeduga.

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

Timbu Limbu   •  
(62.65.21.***)
Mania grandiosa: "me ei soovinud mängida väikeriigiga"
Ükski vähegi arvestatav Euroopa jalgpalliriik ei taha mängida väikeriigiga, kes saab selliseid pakke nagu Eesti.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK