Cancelo jättis City varakult kümnekesi, aga vigastuspausi lõpetanud Haaland lõi ikkagi võiduvärava (0)

Manchester City sai Fulhami vastu raske võidu. Foto: Scanpix / Peter Powell / EPA

Esimesel poolajal kümnekesi väljakule jäänud Manchester City oli lähedal punktide kaotamisele, aga vigastuspausi lõpetanud Erling Braut Haaland realiseeris viiendal üleminutil penalti ja päästis meeskonnale siiski 2:1 võidu Fulhami vastu.

Koduväljakul mänginud Manchester City asus matši 16. minutil juhtima, kui Julian Alvarez lõi Ilkay Gündogani söödust palli latipõrkest väravasse. Mõned minutid hiljem lendas Joao Cancelo oma karistusalas Harry Wilsonile sisse, sai punase kaardi ja põhjustas penalti, mille realiseeris Andreas Pereira.

Haaland sekkus 64. minutil vahetusest ja skooris kümme minutit hiljem, kui suunas Kevin De Bruyne tsenderduse peaga võrku, aga värav tühistati napi suluseisu tõttu. Mängu lõpus kinkis Cityle võidupunktid Antonee Robinson, kes tegi karistusalas vea De Bruyne vastu ja penalti realiseeris Haaland.

City möödus liigatabelis Arsenalist, keda edestatakse nüüd ühe punktiga, aga Arsenal võib pühapäeval liidrikoha tagasi saada, kui Londoni derbimängus alistatakse Chelsea. Fulham paikneb kaheksandal kohal.

Leeds United ja Bournemouth pidasid maha seitsmeväravalise lahingu, millest väljus 4:3 võiduga koduväljakul mänginud Leeds. Seejuures jäi Leeds teise poolaja alguses 1:3 kaotusseisu, aga Sam Greenwood ja Liam Cooper aitasid võõrustajad viigini ning Crysencio Summerville lõi 84. minutil võiduvärava.

Viis väravat löödi Wolverhamptoni ja Brightoni mängus, mille võõrsil mänginud Brighton lõpuks 3:2 võitis. Viiest väravast koguni neli löödi esimesel poolajal, mis lõppes 2:2 viigiga. Wolves mängis teisel poolajal kümnekesi, sest Nelson Semedo sai avapoolaja lõpus punase kaardi. Brightoni võiduvärava lõi 83. minutil Pascal Gross.

Punane latern Nottingham Forest asus kodus Brentfordi vastu 20. minutil 1:0 juhtima, aga jäi 75. minutil 1:2 kaotusseisu. Lõpuks saadi siiski punktilisa, sest vahetusest sekkunud Brentfordi kaitsja Mathias Jörgensen lõi kuuendal üleminutil omavärava.

Manchester City - Fulham 2:1 (1:1)