Belov: me ei lähe Premium liigasse Maardut tegema, vaid võitleme esineliku nimel (kohtuniku tegevuse vastu antakse protest) (3)

Deniss Belov. Foto: Andrei Smetana

Tallinna Legion kindlustas kuus vooru enne Esiliiga hooaja lõppu järgmiseks aastaks tõusu Premium liigasse. Väga lähedal ollakse ka liiga esikoha kindlustamisele. Sellest hoolimata on meeskonnal eesmärke veel jätkuvalt ka antud hooajaks. Legioni peatreener Deniss Belov rääkis nendest eesmärkidest ning ka põhjusest, miks ta tänast 2:0 võidumängu Levadia U21 vastu tribüünilt vaatas.

"Realiseerimine pidanuks tänases mängus tõesti parem olema, juba avapoolajal oli võimalusi piisavalt. Kui endal tekib, aga ära ei löö, siis vastane võtab sellest rohkem enesekindlust juurde. Pärast vähemusse jäämist ehitasid nad oma mängu rohkem kontrate peale, paaril korral see õnnestus, aga meie õnneks nad ei realiseerinud neid momente. Vähemuses mängides vastutustunne suureneb - üks kõigi ja kõik ühe eest ja nii nad ka mängisid. Pallikontrollile pandi teisel poolajal rohkem tähelepanu ja tõele au andes oli teisel poolajal pallivaldamine vastastel parem," kommenteeris Belov Soccernet.ee-le.

REKLAAM

Ta jätkas: "Me ise oleme sel hooajal mitmes mängus olnud vähemuses, aga pole kordagi kaotanud. Samas kui mängime arvulises enamuses, siis tekib tunne, et küll võit ära tuleb. Pärast avaväravat arvati, et võit on käes, ja rahuneti maha - küll teine värav ka tuleb. See on liigne enesekindlus ja samas nappis selles faasis agressiivsusest. Mängijad mängisid meil nii, nagu trennis sai räägitud, aga enesekindlus on siiski liiga suur ja see võib teatud oukordades kätte maksta."

Treener pole sellist kohtunikutööd näinud 40 aastat

Miks Belov tänast mängu tribüünilt jälgis? Selgub, et reedel peetud duubli mängus II liigas sai treener kaks kollast kaarti ja kokku punase. "Oli Legioni ja Narva Transi duublite vaheline kohtumine ja mängu 85.-86. minuti paiku hüüdis nende treener Oleg Kurotškin nende mängijale number 22 (Roman Hämäläinen - toim.), et too vahetaks särgid väravavahiga ära. Nad tegid seda väljakul, mitte tehnilises alas. Ma viitasin seepeale kohtunikule, et väravavaht ei saa olla väljakumängija riietuses. See võis kõlada karjumisena, aga emotsioonid olid mängus ja vastaste tegevus oli reeglitevastane," selgitas Belov.

"Poleks olnud mingit probleemi, kui mängija oleks läinud tehnilisse alasse ja õiget värvi vormi selga pannud, aga seda ei nõutud. Kohtunik (Maksim Ramazanov - toim.) tuli, näitas kollast kaarti ja ütles, et üks sõna veel ja annan teise kollase. Ma ütlesin talle, et anna siis - kõigile on selge, et sel mängijal pole õigust mängida sellise vormiga. Näitaski lõpuks mulle teist kollast kaarti. Ma ei solvanud kedagi. Isegi Rahvaliigas ei lubata sellist rikkumist, vaevalt, et Kurotškin neid nüansse ei tea," jätkas Legioni juhendaja.

"Trans oli tol hetkel 1:2 kaotusseisus ja kuna [Aleksei] Matrossov mängis neil järgmisel päeval Premium liigas, polnud neil antud kohtumises väravavahti ja lõpus hakati kuidagi vangerdama. Meil on video olemas, kuidas platsil oleval mängijal pole vorm selline nagu teistel. Me anname kohtuniku tegevuse suhtes sisse protesti, et lubati sellist asja. Mina pole kümne aasta jooksul ja duubli treener Viktor Passikuta oma 40 aasta jooksul, mis me oleme jalgpallis olnud, kumbki midagi sellist varem näinud. Mitu Transi mängijat tulid pärast mängu mu juurde ja tõdesid, et kohtunik unustas reeglitest miskit ära."

Ka duubliga on eesmärk tõusta

Legion II võitis antud mängu 2:1. Mõlemad meeskonnad on II liiga ida/põhja tsoonis võitlemas üleminekumängudele viiva teise koha eest. Hetkel on seda kohta hoidmas Trans II, Sillamäe Kalevil on sama palju punkte, ent ollakse 3. kohal, Legion II jääb neist maha kahe punktiga. Liider FCI Tallinn edestab narvalasi seitsme punktiga, hooaja lõpuni on jäänud viis vooru. Seega tundub pigem ebatõenäoline, et keegi suudaks lõpuks FCI-d edestada. 

Kindlasti pole Legioni eesmärgid Premium liigasse tõusmisega lõppenud ja aste kõrgemal tahetakse näha ka duublit? "Jah, absoluutselt. Kui tahta, et järelkasv oleks põhimeeskonna juures, ei saa duubel mängida esindusest kaugel. Kui esindusmeeskond mängib Premium liigas, siis oleks ideaalis vaja, et duubel oleks Esiliigas, minimaalselt Esiliiga B-s. Eesmärk sai hooaja eel püstitatud nii esindusele kui ka duublile ja anname endast parima, et saada II liigas teine koht ning sellega õigus üleminekumängudeks. Tahaks seda väga, sest järelkasv on meil väga tugev, U17 on meil heal tasemel ning vanuses 18-22 on samamoodi mitmeid häid mängijaid."

Premium liigas tahetakse olla tõsine konkurent

Legioni loots lausus veel: "Me mõtleme aktiivselt tuleviku peale. Kui keegi on näiteks pingile jäänud, siis pole see olnud sellepärast, et mängija miskit tegi, vaid parem on karta kui kahetseda. Tänases mängus oleks näiteks Aleksandr Volodin saanud mängida, aga tal oli väike venitus ja otsustasime, et ei riski. German Ussovi vigastus õnneks pole nii hull, nagu alguses tundus, tegemist on põrutusega. Mängus Tallinna Kaleviga lendas ta kontakti järel tehnilisse alasse vastu stendi. Stend on liiga lähedal väljakule, see on liiga ohtlik ja selliste asjadega tuleb tegeleda, vältimaks selliseid vigastusi. Ussov peaks ülejärgmisel nädalal meeskonna juures tagasi olema."

"Et tõusta kõrgele, pead vahepeal ka languse läbi elama ja tegema. Arvan, et karikamängus Narva Transiga ei väärinud me 0:7 kaotust. See pani aga mõtlema ja mängupildilt on teatud nüansid ümberehitamisel. Ma ei tahaks korrata Maardu ajalugu selle aasta näitel. Me ei taha minna kõrgliigasse selleks, et olla 8.-10. kohal. Võitleme lõpuni, et jõuda esinelikusse, aga sellise realiseerimisega nagu täna ei jõua me sinna. Ees on veel pikk tee. Selliste mängijatega, nagu mul on, pole raske võita Esiliiga B-d ja Esiliigat, ent Premium liigas on tempod teised ja mäng füüsilisem, mida Esiliigas paraku pahatihti ei lubata. Meil on palju kogemustega mängijaid, võtame tänase mängu näitelt selle, kuidas [Andrei] Sidorenkov luges vastaste mängu läbi ja peatas nende sööte - see tuleb kogemuse pealt, et teada, kuhu vastane tahab palli anda," kommenteeris Belov.

Ta lisas lõpetuseks: "Töötame realiseerimise kallal ja hooaja lõikes on meil igas mängus keskmiselt hakanud rohkem momente tekkima, mis on heaks kvaliteedi märgiks. Kolm vaheetappi on läbitud (II liiga, Esiliiga B ja Esiliiga), nüüd on aga vaja teha väga suur samm, näitamaks teistele ja eelkõige iseendale, et suudame olla Premium liigas tõsine konkurent, mitte uustulnuk, kes tuli vaid üheks aastaks."

SEOTUD MÄNGUD
3 kommentaari

parool_on_12345   •  
(86.110.47.***)
Lemmik trenku kiirete prillidega
Kevv92   •  
(88.196.108.***)
See maksim mitmeid mänge ära rikkunud erinevates liigades, aga kui just igast olukorrast kümmet videot pole, siis kohtunikega midagi ei tehta ning klubidele ja mängijatele aint distsiplinaare määrataksegi.
sanderk   •  
(84.50.190.***)
"Maardut tegema"
Maadu on konkurentsis ja ka mõne võidu saanud. Premium liiga lähiajaloos on tunduvalt suuremaid ebaõnnestumisi.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK