Baskide eurokoht ja uustulnuka esiliigapilet muutuvad üha kindlamaks (0)

Aritz Elustondo (paremal) lõi eelmises mängus omavärava, kuid nüüd läks pall tema jaoks ka õigesse võrku. Foto: Scanpix / Juan Herrero / EPA

Hetkeseisul Baskimaa kõige tugevam klubi Real Sociedad suutis täna mitte just kõige lihtsamast mängust võidupunktid võtta, kui eelviimane Elche alistati 2:0.

Kui omavaheliste duellide varasemad kuueteist kohtumist Reale Segurose staadionil on lõppenud kas viigi või Sociedadi võiduga, siis samal matkateel kulges ka tänane teekond. Juba tosindandast minutist alates jäi külalistiim Elche vähemusse, kuna poolkaitsja Raul Guti teenis jõhkra vea eest otse punase. Tegemist on sajandi kiiruselt neljanda eemaldamisega La Ligas.

Teisalt tuleb tõdeda, et kümnemeheline Elche püsis väga südikalt kaitses. Vaid Granadast vähem väravaid sisse lasknud klubi püsis kogu mängu vältel tõelise surve all ning ise jõuti pealelöögini vaid korra (seegi ei läinud raamidesse). Lõpuks aga murduti, kui 72. minutil skooris eelmises kohtumises omavärava löönud Aritz Elustondo. Lisaminutitel lõi Sociedadi teise Mikel Oyarzabal.

Võit kergitas Sociedadi Villarrealist taas nelja silma kaugusele ning kolm vooru enne hooaja lõppu hakkab üha rohkem tunduma, et baskid saavad omale Euroopa liiga koha. Üha kehvemaks läheb ka Elche seis, kes peab viimasest kolmest mängust teenima vähemalt kaks punkti. Juba paari päeva pärast ootab neid ees nii-öelda kuue punkti matš, kui kohtutakse ühe silma kaugusel oleva Deportivo Alavesiga.

Real Sociedad - Elche 2:0 (0:0)