Artjunini ja Baranovi hooajad algasid Bulgaarias hiilgavalt (0)

Artjunin. Foto: etarvt.bg

Sel nädalavahetusel alustas uue hooajaga Bulgaaria kõrgliiga, kus hetkeseisuga mängib kaks eestlast: Artjom Artjunin (Veliko Tarnovo Etar) ja Nikita Baranov (Stara Zagora Beroe).

Bulgaarias oma teist täishooaega alustanud Artjunin (29) tegi kohaliku tippklubi Sofia CSKA vastu võõrsil kaasa täismängu. Juba neljandal minutil leiti end penalti järel 0:1 kaotusseisust, kuid teisel poolajal suudeti kahel korral kaotusseisust välja tulla, tasuks 2:2 viik ja magus punkt.

Jaanuarist Beroe ridadesse kuuluv Baranov (26) sai samuti kirja täismängu, kui võõrsil alistati 3:1 Vratsa Botev. Tosina minuti järel avati skoor, 1:0 seisult mindi ka poolajapausile ja kevadel nii Trevor Elhile kui Edgar Turile koduklubiks olnud Botevit enam mängu sisse ei lubatudki, võit oli igati teenitud.

Möödunud hooajal mängis lisaks Artjuninile, Baranovile, Turile ja Elhile Bulgaarias ka Bogdan Vaštšuk, kuid tema laenuleping Sofia Levskiga lõppes ja teadaolevalt on ründaja hetkel klubita, teda seostati Bosnia klubi Široki Brijegiga. Tur naasis Paidesse, Elhi on välja jõudnud Soome kõrgliigasse SJK-sse.