Aplaus! Eesti rannakoondis alistas Prantsusmaa. Peatreener: viimasel kolmandikul näitasime klassi (1)

Eesti koondis alustas Euroliiga finaalturniiri võimsa võiduga. Foto: Estonian Beach Soccer National Team / Facebook

Eesti rannajalgpallikoondis tegi ajalugu, saades Itaalias toimuval Euroliiga finaalturniiril lisaajal jagu võimsast Prantsusmaast.

Kohtumise avakolmandik kulges tasavägiselt ning võimalusi tekkis mõlemal poolel, kirjutab jalgpall.ee. Eesti juhtvärava realiseeris meeskonna kapten Kristian Marmor kaheksandal minutil, kui too paremalt äärelt tõusis ning palli maapõrkest väravavahi selja taha saatis. Prantsusmaal oli kolmandiku lõpus hea võimalus kohtumine viigistada, kuid Kaspar Kotter tõrjus vastastele määratud penalti.

Viigivärav sündis teise kolmandiku neljandal minutil. Prantsusmaa mängis end värava ees löögile, väravavaht Rauno Rahnik tõrjus küll esimese pealelöögi, kuid sellel järgnenud rünnakut Rahnikul kaitsta ei õnnestunud – värava ette hiilinud Bru realiseeris kindlalt. Juhtohjad sai mõne hetke pärast taas enda kätte Eesti, kui Ragnar Rump Marmori söödu järel palli peaga väravasse saatis. Eestlased said eduseisu nautida vaid pool minutit, sest vastaste poolt lisas viigitabamuse Gharbi.

Tablool seisnud 2:2 muutis Eesti meeskonna veel näljasemaks ning 24. minutiks oli Eesti saavutanud Prantsusmaa üle kaheväravalise edu – skoori tegid Martin Thomson ja Marmor. Thomson suutis palli väravavahi alt läbi mängida, Marmor pääses löögile Rasmus Munskindi toimetatud nurgalöögi järel. Teise kolmandiku lõpul suutsid vastased nurgalöögist vastu nõelata.

Kui kohtumise lõppkolmandiku lõpuni oli jäänud natuke rohkem kui neli minutit, lõid vastased viigivärava, mis mängu lisaajale saatis. Lisaajal oli hea söödukombinatsiooni järel täpne Thomson, kes tõi Sinisärkidele 5:4 võidu.

Koondise peatreener Aleksei Galkini sõnul oli väga raske mäng, kuid meeste motiveeritus tõi tulemuse. "Mängus ei olnud midagi lihtsat. Mehed olid väga motiveeritud ning olid mängus sees esimesest viimase minutini – müts maha nende ees. Kui tavaliselt on olukord olnud vastupidine, kus prantslased alistavad meid viimasel kolmandikul, siis täna näitasime klassi ja keerasime kohtumise enda kasuks," rääkis peatreener jalgpall.ee vahendusel.

Homme koondist ees ootav Portugal on Galkini sõnul meeskonna jaoks suurem amps. "Tuleb raske mäng, sest vastane on rannajalgpalli maailma edetabelis teisel kohal, aga sportlastele kohaselt lähme kindlasti võitma ning anname endast parima," ütles Galkin.

Eesti A-koondiste ajaloos esmakordselt Prantsusmaa alistanud rannajalgpallureid ootab homme  ees Portugal. Kell 16.30 algavat kohtumist on võimalik jälgida siit.