Ametlik: Barcelona pääses tehnilisest kaotusest (1)

Hispaania jalgpalliliit otsustas, et Levante protest jõudis nendeni liiga hilja ja seetõttu on Barcelona teeninud välja õiguse karikasarja veerandfinaalis osaleda.

Levante andis täna hommikul sisse protesti, nõudes Barcelona kõrvaldamist. Avamängus osales Kataloonia hiiu eest reservmeeskonna kaitsja Chumi, kes oli eelnevalt liigas mängukeelu välja teeninud.

Lugu tuli avalikuks alles eile enne kordusmängu, kus Barcelona 1:2 kaotusseisu 4:2 võiduks pööras. Hispaania alaliit RFEF otsustas, et juhtumit ei võeta arutlusele, põhjendades, et Levante kaebus oleks pidanud liitu laekuma 48 tunni jooksul avamängu toimumisest.

Seda, kas Barcelona tohtis Chumit kasutada või mitte, otsusest ei selgugi - kirja pandud reeglid on selle koha pealt umbmäärased ja räägivad teineteisele vastu. Nüüd jätkab Barcelona veerandfinaalis, kus nende vastaseks on loosi tahtel Sevilla.