23-aastaselt mängijast noorte juhendajaks saanud Grauberg: olen treeneritele nagu kolmas silm (0)

Silver Grauberg ajab Flora noormängijaid vormi. Foto: FC Flora Facebook

Veel eelmisel hooajal Norras mänginud ning Eesti U23 koondist esindanud Silver Grauberg asus kevadel tööle FC Floras, hakates tegutsema noormängijate kehalise ettevalmistuse treenerina.

"Jalgpalli juurde ilmselt jään, aga mitte mängijana," ütles Grauberg märtsi keskel Soccernet.ee-ga vesteldes. Peagi pärast seda lõigi ta Floraga käed, ent pidi koroonakriisi tõttu hakkama ootamatult tööd rabama veel kiiremini kui algselt arvas.

"Tööle asudes rääkisime noortetööjuhi ja spordidirektoriga, et esimestel nädalatel saan rahulikult ringi vaadata ning näha, kuidas klubi toimib. Eriolukord lõi need plaanid aga segamini ning tuli asuda kohe tööle, et noormängijad saaksid iseseisvaks treenimiseks võimalikult head kavad. Hakkasin kohe tegema treeningvideoid ning suhtlema treeneritega, et noortele pakkuda parimaid eriolukorra tingimustele vastavaid lahendusi," rääkis ta Flora kodulehele antud intervjuus.

"Sisseelamisperiood jäi sisuliselt vahelt ära, aga näen seda pigem positiivses võtmes, sest sain klubile kohe kasulik olla ning minu tehtud materjal jõudis kiiresti reaalsesse kasutusse. Nüüd liigume tagasi tavapärase noortetöö suunas ja saan hakata rohkem rõhku panema pikemaajalistele protsessidele," lisas Grauberg. 

REKLAAM

"Noormängijate kehalise ettevalmistuse treener on ka kogu Eesti jalgpallimaastiku jaoks täiesti uus ametikoht, minu teada ei ole ühelgi klubil sellist inimest. Usun, et koostöös teiste treeneritega suudame Flora noortetöö praegust, väga kõrget taset, veelgi tõsta ning meie noortemeeskonnad hakkavad pakkuma Skandinaavia tippklubidele konkurentsi. Saan olla väga oluliseks toeks noortetreeneritele, sest olen neile justkui kolmas silm," märkis ta.

Tallinnast pärit FC Flora kasvandik Grauberg tegi läbimurde Premium liigasse 2016. aasta suvel, mil temast sai Tartu Ülikooli tudeng ja ühtlasi Tammeka mängija. Kahe ja poole hooajaga jõudis ta koduliigas kanda kinnitada nii vasak- kui keskkaitsjana, sügisest 2017 ka U21 koondises (ja suvel 2019 mängida U23 koondises). 2018. aastal siirdus ta Soome HIFK-i ridadesse ning seejärel Norra tugevuselt kolmandas liigas mänginud FK Mjölnerisse.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK