VAATA JÄRELE: Flora naiskond krooniti taaskord karikavõitjaks (0)

Naiste karikafinaalis alistas Tallinna Flora 6:0 Tallinna Kalevi ning krooniti kolmandat korda järjest karikavõitjaks.

Flora võttis oma kolmanda järjestikuse ja ühtekokku kuuenda karikavõidu. Esimene poolaeg võideti koguni 4:0, kui värava sai kirja Saron Läänmäe, Mari-Liis Lillemäe ning kaks tabamust Katrin Loo. Teisel poolajal oli kahel korral täpne Kelly Rosen ning 6:0 skooriga kohtumine ka lõppes.

Flora alustas loosi tahtel karikahooaega alles poolfinaalist ja oli seal 11:0 üle oma duubelnaiskonnast. Kübaratriki tegid nii Mari Liis Lillemäe, Getter Saar kui ka Katrin Loo.

Kalev kohtus nii veerand- kui ka poolfinaalis meistriliiga rivaalidega. Veerandfinaal Pärnu Vapruse vastu jäi normaalajal 2:2 viiki ja otsustavaks sai penaltiseeria. Poolfinaalis alistas Kalev 2:1 Saku Sportingu. Evelyn Šilina lõi nende kahe mänguga kolm väravat, Emma Treiberg lisas ühe.

Uuenev protokoll:

4. juulil kell 13.15 A. Le Coq Arenal

Tallinna FC Flora - JK Tallinna Kalev  6:0 (4:0)
13. Saron Läänmäe, 22., 38. Katrin Loo, 26. Mari-Liis Lillemäe, 49., 58. Kelly Rosen

Hoiatused: 35. Ariina Mürkhain - 53 Birjo Rasmussen, 79. Anett Kadastu
Mänguolud: +18, pilves uduvihmane ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid:
Peakohtunik: Katariina Järve
Abikohtunikud: Helen Käosaar, Anni Koppel
Neljas kohtunik: Stella Tukia

Flora: Getriin Strigin, Jessika Uleksin, Silja Goroško, Ariina Mürkhain (61. Getter Saar), Kristiina Tullus (83. Kärt Mere), Katrin Loo, Saron Läänmäe (61. Anastasia Ivanova), Kethy Õunpuu, Kelly Rosen, Mari Liis Lillemäe, Maarja Saulep.
Varus: Valeria Liik, Anastasia Ivanova, Maarija Mikiver, Kärt Mere, Getter Saar.

Kalev: Jonna Soomets, Johanna Marie Link (34. Elizaveta Rutkovskaja), Jana Pipar (63. Kadri-Ann Valgeväli), Maria Orav, Birjo Rasmussen, Anett Kadastu, Marie Heleen Lisette Kikkas, Ljubov Maksimova (71. Žanna Smirnova), Ketlin Saar, Evelyn Šilina, Emma Treiberg.
Varus: Kaili Pertel, Žanna Smirnova, Mirell Soasepp, Anne-Catherine Paulus, Elizaveta Rutkovskaja, Kadri-Ann Valgeväli, Kätlin Ojapõld.

2 Kadri-Ann Valgeväli (14.02.1984)
8 Marie Heleen Lisette Kikkas (17.06.1996)

Mängueelsed kommentaarid:

Flora abitreener Christopher-Magnus Rosen: "Sellest tulisest Kesklinna derbist väljub võitjana see, kelle süda muutub pehmemaks, veri kuumemaks, mõistus elavamaks, ent hing jääb rahulikuks."

Ründaja Maarja Saulep: "Karikafinaal on kahtlemata kõigi mängijate jaoks juba omaette sündmus. Laupäevase kohtumise teeb aga veel erilisemaks see, et üle pika aja saavad ka pealtvaatajad tribüünidele tulla. Meie eesmärk on oma mängu kogu aeg parandada ja pakkuda ka publikule head esitust. Karikafinaalile lähme vastu võidujanuliselt ja täieliku keskendumisega."

Kalevi peatreener Maksim Rõtškov: "Finaalikoha teenisime raskete võitudega ja laupäeval kavatseme veel rohkem vaeva näha, et karikas Kalevisse tuua."

Poolkaitsja Ketlin Saar: "Oleme võideldes jõudnud väljateenitud karikafinaali. Veel viimaseks katsumuseks on rahvusstaadionil järjekordne vastasseis tiitlikaitsja vastu. Karika võitmiseks peame näitama oma parimat mängu. See on mäng, kus loeb ainult üks - võit!"