Zlatan jõudis riiulil karjuva tühjuse täitmisest kolme mängu kaugusele (1)

Zlatan Ibrahimovic on Juventuse, Milano Interi ja AC Milani ridades kokku kuuel korral Itaalia meistriks kroonitud. Aga veel mitte kordagi karikavõitjaks. Veel.

Milaniga detsembri lõpus taasliitunud 38-aastane vanameister teadis kuuekuulisele lepingule allkirja andes, et liigavõitjatele usaldatavat trofeed ta sel kevadel kindlasti ei kergita. Ja Euroopas Milan ei mängi, mis tähendab, et reaalselt terendab silmapiiril vaid üks võimalus oma igavese võitja kuvandit kinnistada. Itaalia karikavõistlused.

Veerandfinaalis sõitis San Sirole külla Torino. Milan domineeris ja sai teenitult kiire juhtvärava, aga nädalavahetusel liigas Atalantalt 0:7 koslepi saanud Torino võitles edasi ja 22-aastase brasiillasest keskkaitsja Gleison Bremeri väravad - tema teine ja kolmas Itaalias - pöörasid seisu pea peale. Ibrahimovic oli 65. minutil pingilt päästma saadetud, aga 1:1 asemel leiti end 1:2 kaotusseisust, kui aeg armutult täis tiksus.

Otsustaval hetkel kehastus päästeingliks teine vahetusmees - Türgi passiga poolkaitsja Hakan Calhanoglu lõi nii esimese üleminuti viigivärava kui ka lisaaja võiduvärava. Aga edasipääsu pitseeris lõpuks ikkagi Zlatan, kelle jaoks oli see San Sirol esimene värav üle pikkade aastate.

Nelja parema seas ootavad Zlatanit ja Milani Cristiano Ronaldo ja Juventus, võitja selgitatakse kahe mängu kokkuvõttes veebruaris-märtsis. Teises poolfinaalis ootab vastast Napoli, tühja lahtri täidavad kolmapäeva õhtul Milano Inter ja Fiorentina.

AC Milan - Torino 4:2 (1:1; 2:2; 2:2)
12. Giacomo Bonaventura, 90+1., 106. Hakan Calhanoglu, 109. Zlatan Ibrahimovic - 34., 71. Gleison Bremer