Zenit oli esiliiga meeskonnaga raskustes, kuid võitis lõpuks siiski kuldse duubli (endine Transi mees platsil!) (0)

Venemaal mängiti täna karikasarja finaal ning oma neljanda tiitli võitis hiljuti ka meistriks tulnud Peterburi Zenit. Täna suudeti minimaalselt alistada esiliigas mänginud Himki.

Kaks Venemaa karikafinalisti polnud omavahel kohtunud juba pikemat aega. Kui ka 2011. aastal loositi tiimid karikasarjas vastamisi, siis sama liigatasandit jagati viimati üksteist hooaega tagasi, mil Moskva ääres paiknev klubi kõrgliiga viimaseks jäi. Samas saavad tiimid ka tulevasel aastal duelle pidada, kuna Himki lõpetas (koroonaviiruse tõttu varakult) esiliiga teisel kohal, mis nad ka parimate sekka aitas.

Tänase kohtumise avapoolaeg oli suhteliselt vaikne ning kuigi eeldatav favoriit Zenidi näol dikteeris mängu, siis suurepäraseid võimalusi neil ei tekkinud. Korra suutis Artjom Dzjuba posti tabada, kuid ülejäänud 13 pealelöögile suutsid vastaste kaitsjad või kiiper Ilja Lantratov ette hüpata.

84. minutil tekkis matši parim võimalus, mil kollastes särkides mänginud Himki mehed patustasid oma trahvikastis Malcomi vastu. Penaltit läks lööma liiga parim väravakütt Artjom Dzjuba ning mees veeretas palli kindlalt võrku - 1:0. Viimaste minutite jooksul Himkil häid võimalusi ei tekkinud ning seega teenis karika Zenit ning pileti Euroopa liigasse Moskva Dinamo.

Kusjuures mängu 64. minutil sekkus Himki eest platsile ka 28-aastane Dmitri Barkov, kes 2015-2017 hooajad ning ka mulluse aasta Narva Transi ridades veetis. Normaalaja viimasel minutil teenis mees kollase kaardi.

FK Himki - Peterburi Zenit 0:1 (0:0)