Zenit alistas suurima rivaali ja kerkis liidriks, kolmandale kohale tõusis üllatusklubi (0)

Zeniti mängijad väravat tähistamas. Foto: Scanpix / Alexander Demianchuk / TASS

Venemaa kõrgliigas mängiti kuuenda vooru kohtumised. Valitsev meister Peterburi Zenit kerkis tänu Moskva CSKA alistamisele esimesele kohale, kolmandal kohal paikneb üllatusklubi.

Kuuenda vooru oodatuim mäng toimus valitseva meistri Peterburi Zeniti ja Moskva CSKA vahel. Pealinnaklubi suutis meistermeeskonda kuival hoida üle 80 minuti, kuid 82. minutil andis Zeniti kapten Artjom Dzjuba söödu Sardir Azmounile, kes osavalt vastase kaitsjate vahelt triblades löögile jõudis ning palli Igor Akinfejevi selja taha saatis.

Moskva klubid Dinamo ja Lokomotiv leppisid omavahel 1:1 viiki. Neljas pealinnaklubi Spartak kaotas üllatuslikult 1:2 Sotšile, kes asub liigatabelis nüüd kolmandal kohal.

Venemaa koondise peatreeneri Valeri Karpini juhendatav Rostov viigistas Jekaterinburgi Uraliga 1:1 ning leiab end hetkel 16 klubi seast 14. kohal. Samuti leppisid Himki ja Nižni Novgorod 1:1 viiki.

Võidumaitset said tunda Groznõi Ahmat, kes alistas tänu 90+5. minutil löödud väravast 2:1 Tula Arsenali, Krasnodar oli 2:0 üle Kaasani Rubinist ning Samara Krõlja Sovetov võitis Ufad 2:1. Maardus sündinud Jevgeni Harin oma koduklubi Ahmati aidata ei saanud, sest eelmises voorus näidati endisele Levadia ja Infoneti mängijale punast kaarti.

Krasnodari väravavaht Matvei Safonov näitas Rubini vastu väga soliidset tõrjetööd.