Xhaka ja Shaqiri tõid Šveitsile väga tähtsad kolm punkti (0)

Euroopa riikide duell lõppes Šveitsi võiduga viimase normaalaja minutist.

Serbia läks mängule teadmisega, et kui matš võidetakse, saadakse pääse kaheksandikfinaali. Võitu mindigi otsima ning juba viiendal minutil sai Aleksandar Mitrovic peaga löögi Yann Sommeri selja taha. Pisut saab kollis süüdistada Fabian Schäri, kes unustas ära, et ta katab 1.89-meetrist Mitrovici ning lasi tal vabalt peaga lüüa.

Vaatamata väravale kontrollis mängu Šveits ning esimesel kohtumise poolel oli pallivaldamine keskeurooplastele umbes 70-30. Aga siiski olid paremad võimalused serblastel ja 19. minutil üritas Mattias Käidiga klubi jaganud Mitrovic käärlööki, mis läks napilt väravast üle.

Mäng jätkus sama tempoga - Šveits hoidis mängu kontrolli all ning sai mitu nurgaĺööki, kuid tabamust nendest ei tulnud. Tuli ka mängust häid olukordi, kuid igakord jäi kas Serbia 2017. aasta parim jalgpallur Vladimir Stojkovic või mõni kogenud kaitsja ette. Poolaeg lõppeski üheväravalise eduseisuga.

Teine poolaeg jätkus sarnaselt esimesele, kuid seekord suutsid valgesärgid palli võrku lüüa. Peale Xherdan Shaqiri ebaõnnestunud lööki tuli Granit Xhaka ning näitas, kuidas kaugelt tuleb peale virutada. Kahuritüüpi löök lendas ilusa vindiga posti kõrvale ning Stojkovicil polnud mitte kui midagi teha. See äratas mängu üles ning võimalusi hakkas taas tekkima.

Normaalaja viimasel minutil peale serblaste rünnakut tegid šveitslased paar head söötu ning Shaqiri pääses jooksu, mille ta lõpetas väga kindlalt. Sellega jõudis Šveits Kaliningradis nelja punkti peale ning astus suure sammu kaheksandikfinaali suunas.

Serbia - Šveits 1:2 (1:0)
5. Aleksandar Mitrovic - 52. Granit Xhaka, 90. Xherdan Shaqiri

Hoiatused: 34. Sergej Milinkovic-Savic, 39. Luka Milivojevic, 45+2. Nemanja Matic, 87. Aleksandar Mitrovic - 90+1. Xherdan Shaqiri
Peakohtunik: Felix Brych (Saksamaa)

Serbia: Stojkovic, Ivanovic, Milenkovic, Tosic, Kolarov, Matic, Milivojevic (81. Radonjic), Tadic, Milinkovic-Savic, Kostic (64. Ljajic), Mitrovic.
Varus: Dmitrovic, Grujic, Jovic, Ljajic, Prijovic, Radonjic, Rajkovic, Rodic, Rukavina, Spajic, Veljkovic, Zivkovic.

Šveits: Sommer, Lichtsteiner, Schär, Akanji, Rodriguez, Behrami, Xhaka, Shaqiri, Džemaili (73. Embolo), Zuber (90+4. Drmic), Seferovic (46. Gavranovic).
Varus: Burki, Djourou, Drmic, Elvedi, Embolo, Fernandes, Freuler, Gavranovic, Lang, Moubandje, Mvogo, Zakaria.