Xavi punt murdis päevatööliste vastupanu alles lisaajal (0)

Meistrite liiga varjus algas eile õhtul FIFA klubide MM, kus esimeses kohtumises läksid vastamisi võõrustajamaa Katari esindaja Al Sadd ja kaugelt Uus-Kaledooniast külla sõitnud Hienghene Sport.

Kodumeeskond haaras Barcelona legendi Xavi juhendamisel 26. minutil eduseisu, kuid teist poolaega alustasid väravaga uuskaledoonlased. 1:1 seisult mindi lisaajale. Al Sadd hoidis palli küll 69 protsenti mänguajast ja tegi kokku 37 pealelööki, aga võitja otsustanud väravad löödi lõpuks alles 100. ja 114. minutil.

Hienghene taust on seejuures erakordselt kirev nagu sealkandis ikka olema kipub. Okeaania Meistrite liiga võiduga MM-ile pääsenud meeskonnas jooksevad koos väljakule vennad ja sugulased, administraatorid, insenerid ja õpetajad, kuus meest nimekirjast mängivad ka kodumaa rannakoondises. Meeskond treenib viis korda nädalas, kuid profistaatusest on asi kaugel.

"Mina tegelen internaatkoolis kõigega, mis puudutab sööklat," rääkis Hienghene 36-aastane kapten Bertrand Kai maikuus France Infole. "Tellimused, menüüd, hügieen, kõik. Kasvasin üles hõimus, kus veetsime aega kalastades ja küttides."

Teises ringis peab Al Sadd rinda pistma Mehhiko klubi Monterreyga, võitjat ootab poolfinaalis Liverpool. Turniiripuu teisel poolel alustavad Al Hilal (Saudi Araabia) ja Esperance de Tunis (Tuneesia), võitja kohtub Flamengoga (Brasiilia). Klubide maailmameister kergitab karika 21. detsembril.