Voolaid on 0:2 kaotuse järel väga pettunud: ei ole sellist mentaliteeti, et õnneks pääsesime hullemast (0)

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Paide Linnameeskonna peatreener Karel Voolaid sõnas pärast Konverentsiliigas Brüsseli Anderlechtilt saadud 0:2 kaotust, et on tulemuses väga pettunud.

"Kindlasti olen väga pettunud ja võistkond oli ka riietusruumis väga pettunud. Ei olnud sellist mentaliteeti, et õnneks pääsesime hullemast," ütles Voolaid mängujärgsel pressikonverentsil.

Ta jätkas: "Seda võib iga nurga alt vaadata, aga kindlasti isesenesestmõistetav on, et peab lahingu andma ja mängijad pingutasid. Jalgpallis loevad väravad ja momentide realiseerimised. Seda kahjuks mängijad ei suutnud ja seetõttu on ka pead norus. Selle üle tunneme pettumust."

Treener ei nõustunud, et väravad lasti endale sellised, mille oleks saanud lihtsamini ära hoida. "Kui sa nii ütled. Kui iga rünnak lõppeks väravaga, oleks mängus 20-30 väravat. Vahel mõnikord on jalgpallis vastasel kõva kvaliteet, Belgia kõrgliiga tase ja sinna küündida jalgpallurid nii lihtsalt ei saa. Mõnikord on see kvaliteet selline, et vastane kasutabki endale tekkinud võimalused ära.

REKLAAM

Paar veidi paremat momenti jäi realiseerimata. Jalgpall on nii kummaline mäng. Mõnikord kahe meetri pealt ei suudeta sisse lüüa ja siis tõstetakse varbaga üle Mihkel Aksalu. Kes jalgpalli mänginud on, teab, et ka 30 sentimeetri pealt saab üle lüüa. Mõnikord lähevad need imelikud pallid sisse ja loogilised mitte," sõnas Voolaid.

Milline oli juhendaja sõnum mängijatele? "Et olen väga pettunud lõpptulemuse üle. Kindlasti tahtsime siit rohkem, aga ükski mängija ei tohi tunda end halvasti, kui vaatame, kuidas nad täna Paide särgis mängisid. Selline üks korralik eurolahing välja nägema peakski! Pead on vaja püsti hoida, uueks nädalaks energiavarud taastada ja sättida pead nii korda, et võõrsil alustada puhtalt lehelt ja kui esimese värava lööme, on meil kõik võimalused," ütles ta.

Deabeasest tunti puudust

Voolaid jäi täna rahule sellega, et seekordse teistsuguse algkoosseisu juures (Ebrima Singhateh ja Bubacarr Tambedou alustasid, välismaale siirduv Deabeas jäi koosseisust välja ning Hindrek Ojamaa pingile) suudeti vastasele hambaid näidata.

"Mängisime mängijate rollid ümber ja tegi heameelet, et Tambedou ja Singhateh - me ei tee neist ju vahetusmängijaid, vaid kasvatame ikkagi põhimängijateks -, suutsid noorte mängijatena hästi näidata oma head energiat. Hea meel on, et suutsime väljakujunenud algkoosseisu rütmi muutes olla piisavalt ohtlikud üleval. Vahel kaob rütm selliste muudatustega ära, täna tuleb üldpildiga vahetuste näol rahul olla."

Kas Kaimar Saag alustas number kümne peal ja Singhateh tipus, et Saagiga mängu rohkem siduda ja ees kasutada Gambia mehe väledust? "Pigem rohkem seetõttu, et teadsime, et nad mängivad kolme keskkaitsjaga ja et nad olid teinud väga hea analüüsi ja ründasid taktikaliselt väga targalt. Kaimari tunnetus, millal abistada keskvälja või kesktsoonist äärele abi anda, on väga hea.

Kui 60% on kaitsetöö ja 40% pallivaldamist, siis Singhatehi ja Tambedou näol tahtsime ülespoole seda mitte-eestlaslikku tasakaalu juurde panna, et oleks uljust ja Aafrika poiste särtsu. Kui poksiringis nurka surutakse, ei pruugi sealt välja saada. Me saime statka ikka rõkkama ja mõnel korral vastase enesekindlust pallivaldamisel sellega alla," selgitas juhendaja.

Voolaidi muudatused olid osati tingitud ka sellest, et senine põhimees Deabeas on siirdumas välismaale. Kuidas see treenerit mõjutab? "Tal on oma lugu sin Paides välja kujunenud ja isegi minul tekkis temaga väga tugev side ja keemia. Mul on väga hea meel, et minu arust suutsime selle ajaga, mis ta meie käe all mängis, tal kaitsetöös juurde panna. Kui see, mis teda ees ootab, saab ametliku kinnituse, on mul hea meel tema üle. Muidugi võistkond ja mina igatsesime teda täna väga väljakul."

Paide on korduskohtumise eel keerulises seisus, ent võistkond kavatseb nuputada viise, kuidas sellest välja tulla. Voolaid: "Arvan, et täna mängisime 4 või 4- välja. 4+ oleks värav olnud. 5 oleks kaks väravat olnud. 5+, kui oleksime võitnud. Võistkond andis endast kõik. Tõele au andes jäi Anderlechtil täna varu sisse ja nad mängivad kodus väga hästi. Kõik Belgia klubid mängivad kodus väga hästi, see tuli ka analüüsist välja, sest seal on teistmoodi fännide surve ja nõudmised.

Kui nemad panevad juurde, siis minimaalselt peame selle taseme välja mängima, mis täna, aga otsime, kust juurde panna ja kuidas paremini mängus püsida. Vaja on siit väga keerulisest seisust teoreetiline plaan välja tulemiseks vormida reaalsuseks. Tähtis on see, et kõik jäid täna terveks - see on number üks asi -, ja keegi ei pea kaartide tõttu mängu vahele jätma. Nuputame, mis kõige parem oleks, et see esimene värav ise kätte saada."

Neljapäeva õhtul oli A. Le Coq Arenal üle 7500 pealtvaataja ning Paide peatreener oli neile tänulik. "Kui käisin ise aeg tagasi Flora ja Frankfurdi mängu vaatamas, siis tänane kannatab sarnast võrdlust. Oli häid emotsioone. Ja kui nurgalöökide puhul alustati skandeerimist, siis see teeb südame soojaks. Lõpuni välja ei olnud publik usku kaotanud. Oli tuge ja lootust, et tuleb üks tagasi.

Seda oli tunda ja seda räägiti ka riietusruumis mängijate poolt, et publik ei kadunud tagant ära. Valmistasime toreda õhtupooliku ja mõnele kindlasti ka pettumuse, et ei suutnud veel paremat emotsiooni pakkuda. Luban, et teeme kõik selleks, et saaksime siia veel tagasi tulla. Selleks on vaja midagi müstilist korda saata," resümeeris Voolaid.

Korduskohtumine peetakse järgmise nädala neljapäeval Brüsselis 22 500 pealtvaatajat mahutaval Lotto Parkil. Paari võitja läheb Konverentsiliiga otsustavastes sõelmängudes vastamisi kas Kuopio Palloseura või Berni Young Boysiga.

SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK