Voolaid meenutas grusiinidele, et sai Tbilisist viimati hea tulemuse (0)

Foto: Irakli Inasaridze

Paide Linnameeskonna juhendaja Karel Voolaid meenutas enne UEFA Konverentsiliiga esimese eelringi avakohtumist Tbilisi Dinamoga, et Tbilisist on tal treenerina olemas hea mälestus.

"Minu viimane mäng Eesti koondise peatreenerina toimus [2020. aasta novembris] siinsamal staadionil. Ja ma arvan, et meil õnnetus saada siit väga hea tulemus (0:0 viik - toim.), sest Gruusia koondis oli tol hetkel tõeliselt hea koondis. Nad said [otsustavas EM-valikmängus] Põhja-Makedoonialt pettumustvalmistava kaotuse, aga oleksid ilmselt väärinud kohta EM-finaalturniiril. Seega mul on siit head mälestused," rääkis Voolaid Tbilisis toimunud pressikonverentsil Gruusia ajakirjanikele.

"Olen töötanud palju aastaid kõikide Eesti noortekoondistega. Ma olen 45-aastane ja augustis täitub juba 25 aastat treenerina, seega mul on palju kogemusi. Püüan anda oma kogemusi ja enesekindlust edasi mängijatele. Meil on Ragnar Klavan, kes on mänginud Liverpoolis, ja mitmeid häid koondisekogemusega mängijaid, olen paljudega minevikus noortekoondistes koos töötanud, nii et tunnen oma meeskonda väga hästi. Ja ma tõesti arvan, et meil on homme head võimalused anda Tbilisi Dinamole korralik lahing."

Küsimusele, milline avakohtumise tulemus võõrsil Voolaidi rahuldaks, vastas treener: "Paide mängib alati võidu peale, see on meie mentaliteet. Ka Levadia, Flora ja Kalju vastu, kes moodustavad hetkel Eestis esikolmiku, tahame alati võita. Karika poolfinaalis õnnestuski meil alistada Flora, kes mängis eelmisel hooajal Konverentsiliiga alagrupiturniiril. Kogu austuse juures Tbilisi Dinamo vastu tahame homse mängu võita. Võib-olla pean pärast mängu ka viigi üle väga õnnelik olema, kuid stardipunkt on alati võidusoov. Ma olen oma mängijates kindel ning Eesti koondise ajast on mul peatreenerina kogemusi mängida pidevalt autsaiderina tugevate vastaste vastu. Seega homme on eesmärk number üks mäng võita."

REKLAAM

"Paides on väga kogenud mängijaid, aga klubina on Paide üsna noor ja osaleb eurosarjas alles kolmandat korda. Iga samm edasi oleks meie jaoks tohutult suur samm. Vaatame, kui kaugele me jõuame, aga esmalt ootab meid loomulikult väga raske mäng homme. Eurosarjades polegi lihtsaid kohtumisi," kommenteeris Voolaid.

Paide loots rääkis, et austab väga Gruusia jalgpallitraditsioone: "Tean, et Gruusia U21 koondis võitis mitte väga ammu (eelmise aasta novembris 3:2 - toim.) Inglismaad. Gruusial on igas aastakäigus väga talendikaid mängijaid. Ma arvan, et konkreetselt Tbilisi Dinamol ei ole nii palju finantse, et omada ise riigi parimaid talente, aga neil on siiski hea põhjaga mängijaid, kes tahavad saada häid tulemusi. Olen treenerikarjääri algusest saadik vastaseid tugevalt analüüsinud, nii et tean Dinamo kohta väga palju detaile - nii vana kui ka uue treeneri käe all mängides (Dinamo vahetas peatreenerit paar nädalat tagasi - toim.). Ma ei oska öelda, kas nad on pärast treenerivahetust tugevamad või mitte, koosseis on põhimõtteliselt sama. Teame, kui tugevad nad on, aga samuti teame nende nõrku külgi. Homme saab otsustavaks see, kui kõrgelt on mõlemad tiimid motiveeritud ja kas nad mängivad oma parima potentsiaali välja."

Paide kapten Andre Frolov lisas: "Treenerid on teinud Dinamo mängudest hea analüüsi. Näeme, et nad on väga kvaliteetne meeskond, eriti koduväljakul mängivad nad head tehnilist jalgpalli, aga ma usun, et oleme valmis nendega võitlema."

"Nagu treener ütles, siis see on eurosarjas meie kolmas aasta. Eelmistel aastatel saime häid kogemusi ja arvan, et oleme nüüd rohkem valmis tegema järgmist sammu. Loomulikult saab see olema raske, aga tahame mõistagi pääseda järgmisesse ringi," lausus Frolov.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK