Voolaid kavatseb Premium liiga eurokrahhi valguses korraldada treenerite nõupidamise (0)

Eesti jalgpalliklubid on kaotanud kõik kolm eurosarjakohtumist, mis tänavu peetud. Foto: Brit Maria Tael

Eesti jalgpalliklubid on kaotanud kõik kolm kohtumist, mis tänavu eurosarjades peetud. Eesti koondise peatreeneri Karel Voolaidi sõnul tekitasid need kohtumised temas erinevaid mõtteid, mida ta tahab pärast koondise septembrikuist akent Premium liiga treeneritega jagada.

"Pärast koondisepausi võtan kõige lähedasemad Premium liiga treenerid telefoni otsa ja võib-olla istume üheskoos maha ja peame nõu. Mul tekkis eurosarjamänge vaadates väga palju ideid, kuidas treenereid, mängijaid ja võistkondi aidata. Ma ei vaadanud neid mänge katastroofilise pilguga, vaid nii, et mida saab ära teha? Paneme treeneritega pead kokku," sõnas Voolaid.

Rahvusmeeskonna peatreener soovitas lisaks tulemustele vaadata ka vastase koosseisu. "Eile Karl Mööli ümber tiirutanud Vilniuse Žalgirise mängija CV on tõsise mängumehe oma. Nagu klubid, peame ka koondis eesootavates mängudes Gruusia, Armeenia ja Põhja-Makedooniaga vaatama ressurssi ja leidma mooduse, kuidas saame tänasel päeval meie käsutuses olevate meestega nende vastastega kõige paremini mängida," sõnas Voolaid.

"Kui klubide rahalised võimalused ei luba palgata kõrgema klassiga mängijaid ja soovitakse teistele riikidele lähemale jõuda Eesti mängijate arendamisega, siis tuleb neid valikuid austada. Kui see edu ei too, peavad klubijuhid tegema järeldused, kas usuvad pikemas perspektiivis valitud tee õigsusesse või proovivad teha suuremaid investeeringuid," lisas rahvuskoondise peatreener, kelle poolt koondisesse kutsutud 24 mängijast täpselt pooled esindavad Premium liiga klubisid.

REKLAAM

"Spordis on asjad nii, et keegi niikuinii pettub. Kas Manchester City pettumus Meistrite liiga veerandfinaalis saadud kaotuse tõttu on valusam kui FC Flora oma seoses kaotusega Marijampole Suduvale? Ma arvan, et mõlema pettumused on suured, sest nagu Flora soovis edasi jõuda, tahtis seda ka Man City. Kahjuks oleme praegu kaugemas otsas ja mõrud pillid tuleb alla neelata," rääkis Voolaid. 

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK