Võltsteemantid Sierra Leonest: kahe mänguga löödud 187 väravat ajasid pettuseradari punasesse (0)

Sierra Leone jalgpallikoondis pole juhtunuga seotud, aga piinlikku varju heidab juhtunu siiski kogu riigile. Foto: Scanpix / AFP / Pius Utomi Ekpei

Sierra Leone jalgpalliliit (SLFA) algatas uurimise kahe kohtumise osas, milles löödi kokku uskumatuna kõlavad 187 väravat. Mõlemas mängus selgitati kõrgliigasse pääsejaid.

Kenemas asuv Kahunla Rangers alistas pühapäeval 95:0 Lumbebu Unitedi ja Gulf FC klohmis tulemusega 91:1 Koquima Lebanoni. Seejuures oli esimeses mängus vaheajaks skoor vaid 2:0 ja teises 7:1. Otse loomulikult kahtlustatakse mõlema üheaegselt peetud kohtumise puhul kokkuleppemängu ning tulemused on seetõttu tühistatud.

"Sellise piinliku olukorra tekitajad tuleb karistada. Algatame otsekohe uurimise ja võtame selle totruse korraldajad vastutusele. Süüdlased peavad andma vastust riiklikule korruptsioonivastasele komisjonile," teatas BBC Sport Africa vahendusel Sierra Leone alaliidu president Thomas Daddy Brima. SLFA lubas uurimise alla võtta nii kõigi nelja klubi mängijad kui ka mõlema mängu kohtunikud.

Klubide esindajad on jaganud väga erinevaid kommentaare. Kahunla Rangersi tegevjuht Eric Kaitell mõistis ebasportliku käitumise kindlalt hukka, tema kolleeg Lumbebu klubist teatas aga, et tema pole tulemusega manipuleerimisest teadlik. Koquima juhatuse esimees väitis, et nende mängu näol oli tegemist hoopis sõpruskohtumisega, Gulf FC esindajad keeldusid aga sootuks kommentaaridest.

REKLAAM

Nii Kahunla kui ka Gulf FC läksid esiliiga viimasele voorule vastu võrdse punktisummaga. Teiseks poolajaks oli selge, et edasi pääseb meeskond, kelle väravate vahe on parem. Seega suutis Kahunla teha 45 minuti jooksul skoori 93 ja Gulf "vaid" 84 korda. BBC märgib siinkohal, kuidas Gulfi ja Lebanoni vahelise mängu kohtunik mõistis juba avapoolajal, et käimas on midagi kahtlast, ning keeldus teist poolaega vilistamast. Tema asemele leiti aga kiirelt uus vilemees.

"Tahaksin alustuseks vabandada kogu riigi ja maailma jalgpallifännide ees, et minu klubi nii kummalise tulemusega väljakult lahkus. Mõistan sellise ebasportliku tegevuse karmilt hukka ning olen valmis moodustama komisjoni, mis uuriks kõigi klubi töötajate tegutsemist. Kelle käitumine selles plaanis soovida jätab, seda ootavad vastavad meetmed," lubas Kahunla tegevjuht Kaitell.

Lumbebu peamänedžer Mohamed Jan Saeid Jalloh, kes täitis otsustavas mängus ka peatreeneri kohuseid, väitis, et pole midagi valesti teinud. Seejuures saadeti kohtumise jooksul platsilt minema tervelt kolm Lumbebu mängijat, mis tegi Kahunlale väravalöömise veel lihtsamaks. "Teiste eest ei oska ma rääkida, aga mina ei teadnud kokkuleppemängust midagi ega osaleks iialgi milleski niisuguses. Lasime endale teisel poolajal lüüa nii palju väravaid, et vahepeal läksin isegi ärritunult platsi äärest minema. Ega ma pärast seda enam mängule keskendunud, nii et ma ei teagi, mis lõppseisuks jäi," tõdes Jalloh.

Kõige veidrama tee valis juhtunu selgitamiseks Lebanoni juhatuse esimees Mohamed Lanfia Tunkara. "Mängijad ja meie klubi ametnikud ütlesid mulle, et tegu polnudki tegelikult kahe klubi vahelise liigamänguga - see pidi toimuma, aga jäi ära," rääkis Tunkara pärast 1:91 kaotust. "Omavahel mängisid hoopis meie kogukonnaliikmed, kelle seas oli tõesti ka paar Koquima mängijat. Kohtumine peeti vaid selleks, et lõbustada pealtvaatajaid, kes olid ostnud pileti, et vaadata ärajäänud mängu Gulf FC-ga."

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK