Vladimir Vassiljev: kiire värav rikkus meie ilusa mänguplaani natuke ära (0)

FCI Levadia peatreener Vladimir Vassiljev. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

FCI Levadia peatreener Vladimir Vassiljev ütles pärast Nõmme Kalju üle saavutatud 2:1 võitu, et mängulise ülekaalu tulemuseks vormimine osutus keeruliseks, sest üheväravalises eduseisus unustati mänguplaan ära.

"Võib-olla rikkus kiire juhtvärav meie ilusa mänguplaani natuke ära, sest Kaljul oli tollel hetkel veel jõudu korralikuks vastupanuks. Nad hakkasid suruma ning teadmine, et me pole seda vastast pea kolm aastat võita suutnud, ei ole mentaalselt lihtne. Kusagil sees ikka kripeldab. Meil on ju olnud Kaljuga mitmeid mänge, kus juhtisime, aga lõpus ikkagi võidust ilma jäime.

Pärast 1:0 väravat võib-olla mõned mehed platsil arvasid, et nüüd tuleb keskenduda kaitsele, aga oleme mängijatele üritanud kogu aeg selgeks teha, et domineeriva jalgpalliga edu saavutamiseks tuleb seda mängida esimesest minutist viimaseni," rääkis Vassiljev.

"Olen nõus, et andsime esimesel poolajal initsiatiivi ära. Vaheaja järel läksime taas kiiresti juhtima. Kolmas värav oleks võtnud pinged maha, aga meil oli lõpuni raske, sest Kaljul on mingi instinkt, millega nad suudavad mänge ümber pöörata.

Käivad jutud, et Kalju ei teinud trenni, aga on näha, et nad on mänguks füüsiliselt valmis. See paus oli neile nagu väike puhkus, kust nad värskena tagasi tulid ja võidelda jaksasid. Aga peale selle võitluse neil eriti midagi polnudki. Natho paar korda keerutas, aga ei enamat. Arvan, et selle võiduga saavutasime läbimurde ja edaspidi esineme Kalju vastu paremini," sõnas Vassiljev.

Esimesel poolajal leidis Kalju pidevalt ruumi Levadia kaitse- ja poolkaitseliini vahel. "Meie taktiline joonis ei tohiks seda võimaldada, sest kui kõrget pressingut õigesti mängida, siis pole sealt võimalik keskele palle anda. Võib-olla mõni mees ei jõudnud reastuda, sest tempo läks kiireks ja A. Le Coq Arena väljak on suur, kus tuleb kõikide käikude kinni panemiseks topeltkiiresti joosta. Samas ma ei näinud, et sealt tekiks midagi ohtlikku. Jah, Kalju sai palli küll meie liinide vahele toimetatud, aga suutsime kiiresti reorganiseeruda ja ma ei näinud suuremat probleemi," lausus Vassiljev.