Viktor Mets: ma ei näe, et Eesti koondislased tahaksid anda endast 110% või rohkemgi veel (7)

Jalgpallitreener Viktor Mets. Foto: Gertrud Alatare

Saksamaa – Eesti EM-valikmängu Mainzi vaatama saabunud kogenud Järvamaa jalgpallitreener Viktor Mets tõdeb, et rahvusmeeskonna viimase aja esitused on pannud teda muretsema, sest mõne mängija tahtmine jätab justkui soovida. Sellest võivad aga tekkida suuremad probleemid, sest A-koondis on ikkagi eeskuju, mille järgi noormängijad end seavad.

"Ma ei ütleks, et kunagisega võrreldes nagu öö ja päev, aga mõnes mängijas on seda põlemist vähe. Vaatasin 2. juunil A. Le Coq Arenal Paide Linnameeskonna mängu FCI Levadiaga ja mulle avaldas sügavat muljet, kuidas Paide kutid teisel poolajal lõpuni välja võitlesid. Eesti koondislastes ma säärast võitlustahet ei näe, et anda endast 110% või rohkemgi veel. Kuskil jääb nagu midagi vajata," sõnas mitmete teenekate Eesti koondislaste (nt Enar Jääger, Urmas Rooba, Meelis Rooba, Vjatšeslav Zahovaiko) kunagine treener Mets täna hommikul Soccernet.ee-ga vesteldes.

"Laupäeval Põhja-Iirimaaga peetud mängu osas olen aga natuke kriitiline teisel põhjusel, sest olen seda meelt, et mängu ei kaotanud võistkond, vaid treener, sest kui Põhja-Iirimaa tegi vaheajal muudatusi, siis me ei reageerinud sellele omapoolsete käikudega. Eesti ääremängijad olid ju väsinud, seda nägid kõik, ja sealt hakkas kärisema," lausus Mets.

Paide Linnameeskonna 2005-2006 ja 2006-2007 noormeeste võistkondi juhendava Metsa sõnul on A-koondis noorte jalgpallurite jaoks institutsioon, millesse suhtutakse aupaklikkusega ja mida seatakse endale sihtmärgiks. "Töötan praegu 13-14-aastaste noortega ja Eesti A-koondis läheb neile korda. Arutame omavahel kõik mängud läbi ja Eesti koondis on nende jaoks tähtis sihtmärk."

REKLAAM

Noormängijate tippjalgpalluriks saamise soov on Metsa sõnul aga aastate jooksul pigem vähenenud. Kurja juur on kogenud treeneri sõnul nutitelefon ja sealt tulenevad uued tegevused, mis võtavad noortelt aja, mil varem tehti sporti. "Ma ei näe enam, et poisid läheksid trennivälisel ajal ise omal algatusel jalgpalli mängima. Hoovijalgpall puudub. Või kui isegi toksitakse, siis niimoodi, et telefon on kogu aeg kõrval," sõnab Mets.

SEOTUD LOOD
7 kommentaari

AIK   •  
(78.24.199.***)
Aus jutt ilma ilustamata!
?   •  
(146.255.180.***)
Kui 100% on konkreetse mängija võimete piir, siis kuidas peaks see üle 100%-i endast andmine välja nägema?
valikud   •  
(176.46.54.***)
Sorga andis 110%, ei tea miks meie treenerid hollandi pingipoissi eelistavad.
Viplala   •  
(91.129.105.***)
Tõsi jutt, motti nagu pole või siis on füüsiline nõrk...
Dr. Vassiljev   •  
(90.190.180.***)
Tobe küsimus, aga kas Viktor Metsal ja Karol Metsal on sugulussidemed? Isa? Vanaisa? Onu? Vanaonu?

Mõlemad kesk-Eestist pärit ka
soositud ebapädevus   •  
(194.126.102.***)
No muidugi koondislased ei anna endast maksimumi kui me toetame keskpärasust kahe käega. Miks kuradi pärast anname me igal kodumängul koondise parimale mängijale mingisuguse skulputuuri/taiese/karika (kuidas iganes seda nimetada soovite)?

Mulle ei tundu kuidagi õige, et kui koondis kaotab, siis keegi saab veel selle eest ka mingisuguse autasu.
nous viimasega   •  
(92.40.248.***)
minu arust ei peaks saama liigas kus on 10 klubi nagu meil ka teine ja kolmas koht medaleid nagu shotimaal on. neil ka vahe klubisid on on ainult kuld

raakimata sellest taiesest lol

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK