Viigid on teemas: Real kaotas punkte sinna, kuhu neid kaotada ei tohtinud (0)

Vinicius Junior ja Real jäid võiduta. Foto: Scanpix / imago images / Pressinphoto

Hispaania kõrgliiga 33. vooru raames peeti pühapäeva õhtul veel neli kohtumist, neist lausa kolm lõppesid viigiliselt.

Tiitli eest võitlev Real Madrid kaotas punkte sinna, kuhu neid mingil juhul kaotada ei tohtinud - kahe punkti röövliks sai liigatabelis 15. kohal paiknev Getafe. Üllatuslikult ei olnud tegu isegi bussiparkimisega - Getafe sooritas kohtumise jooksul 19 pealelööki (kuus raamidesse), Real aga 10 (vaid kaks raamidesse). Väravavõrgu legaalse sahistamiseni ei jõutudki. Reali lahutab liigaliidrist Atletico Madridist kolm punkti.

Tegu polnud ainsa väravateta viigiga, mida pühapäevaõhtu Hispaanias jalgpallisõpradele pakkus - väravad jätsid löömata ka Cadiz ja Celta Vigo. Tabelikeskmike madinas sai tabelis kolm kohta kõrgemal paiknev Celta avapoolajal küll läbi Hugo Mallo jala palli korra võrku, kuid videokohtunikuga konsulteerimise järel fikseeris kohtunik olukorras suluseisu.

Nagu ütleb Top Shopi kuulus lause: "Ja seegi ei ole veel kõik!" Väravaid hakkasid Real Betis ja Valencia küll lööma, aga viigilainelt maha ei saadud. Betis asus kahel korral juhtima, kuid mõlemal korral oli Valencial vastus olemas. Lõpuminutitel jätnuks Daniel Wass (Valencia) oma meeskonna peaaegu ka kümnekesi, kuid taas tõttas appi videokohtunik, kes punase kaardi otsuse ümber muutis ning mõlemad meeskonnad said kohtumise viisakalt täiskoosseisudes lõpetada.

Viigiseeria lõpetas Euroopa liiga pääsme tagavast viiendast kohast kinni hoidev Villarreal, kes Levante suisa 5:1 purustas. Juba 13. minutiks juhiti 2:0 ning kuigi poolajapausile mindi vaid üheväravalises eduseisus, ei lastud napilt tabeli esimeses pooles paikneval Levantel rohkem sõna sekka öelda ning teisel poolajal saadi maha kolme vastuseta väravaga.

Getafe - Real Madrid 0:0

Cadiz - Celta Vigo 0:0

Real Betis - Valencia 2:2 (2:1)