Viieline Eintracht nullis Xabi Alonso hea stardi ja lükkas Leverkuseni pärapidajate sekka (0)

Eintracht lustis kodus mõnuga. Foto: Scanpix / DPA via AP / Arne Dedert

Saksamaa kõrgliigas sai suure võidu Frankfurti Eintracht, klohmides kodus Leverkuseni Bayerit koguni 5:1.

Avapoolajal oli Eintracht selgelt teravam meeskond, kuid ei suutnud ülekaalu tabamuseks vormistada. Näis juba, et pausile minnakse nullide pealt, kui võõrustajatele otsustas teisel üleminutil appi tulla Edmond Tapsoba, tõmmates karistusalas maha Jesper Lindströmi.

Esialgu näis küll, et Leverkusen pääses, sest Soome koondise väravavaht Lukas Hradecky tõrjus Kolo Muani kehva penalti. VAR fikseeris aga, et Hradecky oli penaltilöögi hetkeks väravajoonelt selgelt ettepoole liikunud ning löök läks kordamisele. Nüüd võttis Muani asemel asja enda peale Daichi Kamada ja kõmmutas palli kindlalt võrku.

Pausilt naastes oli Leverkusen veidi kosunud ja 56. minutil saadi viik kätte, kui Pedro Hincapie suunas tsenderduse peaga väravasse. Rõõmu jagus külalistele siiski vaid minutiks ja 50 sekundiks. Tapsoba kaotas oma poolel palli, Christopher Lenz keerutas söödu väravaesisele ja varasema patu lunastanud Muani viis Eintrachti uuesti ette.

65. minutil kasvatas iluväravast edu Lindström ning lõplikult sai kõik selgeks 71. minutil, kui Muani jooksu pääses. Hincapie mängis esmapilgul küll karistusalas palli tema jalalt minema, kuid VAR suunas peakohtuniku Frank Willenborgi ekraani juurde ning kordustest ilmnes, et Hincapie tabas esmalt siiski Muani jalga. Lisaks penaltile sai Hincapie ka kollase kaardi, mis oli talle aga mängu teine ning viimased paarkümmend minutit tuli külalistel mängida vähemuses.

Kamada teisele täpsele penaltile lisas viiel eelmisel hooajal Leverkuseni särki kandnud, ent sel suvel Eintrachti kolinud Lucas Alario lõpuks veel ühe tabamuse, vormistades kodumeeskonna 5:1 võidu. Eintracht on liigatabelis tasapisi aina kõrgemale ronides jõudnud praeguseks neljandale reale, Leverkuseni uue peatreeneri Xabi Alonso hea start, kui eelmises voorus võideti 4:0 Schalket, nulliti nüüd aga ära. Liigatabelis on Bayer vajunud tagantpoolt kolmandaks.

Punasest tsoonist rabeles välja Stuttgart, kes alistas voorule kahelt viimaselt realt vastu läinud meeskondade duellis 4:1 Bochumi. Kahe värava ja ühe tabamuse eeltööga kerkis kodumeeskonna kangelaseks kongolane Silas, lubades Pellegrino Matarazzo vallandamise järel ajutiselt peatreeneri kohuseid täitval Michael Wimmeril rõõmustada.

Võidu korral esikolmikukohta sihtinud Mönchengladbachi Borussia pääses võõrsil nii esimese kui ka teise poolaja alguses Marcus Thurami tabamusest juhtima, ent võõrustaja Wolfsburg suutis mõlemal puhul vastata ja mäng jäi 2:2 viiki. Sel hooajal juba 20 tabamust kirja saanud ja enne vooru algust sellega vaid Müncheni Bayernile alla jäänud Bremeni Werderi väravasoon kuivas ootamatult kokku Mainzi vastu, kes skooris hoopis mõlemal poolajal korra ise ja võttis 2:0 võidu.

Eintracht - Leverkusen 5:1 (1:0)
45+5. pen., 72. pen. Daichi Kamada, 65. Jesper Lindström, 86. Lucas Alario - 55. Pedro Hincapie

Eemaldamine: 71. Pedro Hincapie (Leverkusen)

Stuttgart - Bochum 4:1 (2:1)
3. pen., 64. Silas Katompa Mvumpa, 22. Naouirou Ahamada, 71. Wataru Endo - 29. Simon Zoller

Bremeni Werder - Mainz 0:2 (0:1)