Videokohtunik | Kehva nädalalõpu kolmest penaltiprohmakast peab saama tuleviku väetis (2)

Seni oli tehtud kolm suuremat prohmakat, aga nüüd tuli korraga kolm juurde! "Videokohtuniku" värskest episoodist selgub, et eelmine nädalavahetus ei olnud VAR-ile sugugi hea, kuid samas ongi võimalik õppida eeskätt läbi vigade.

Värskes episoodis on luubi all viis tähtsamat olukorda. Nagu öeldud, siis neist kolmel puhul langetati videoruumis vale otsus ning ühel juhul võinuks ka mängu lõpptulemus olla teistsugune. Eksimuste tulemusena korraldati pärast vooru esmaspäeval kohe ka seminar, kus tehtud vead üle käidi ja edaspidiseks järeldused tehti. Seekordsed väljavalitud episoodid on järgmised:

  • Tammeka ja Levadia kohtumises mängis Levadia kaitsja Rasmus Peetson tsenderdust tõrjudes palli oma karistusalas selgelt käega. Väljakukohtunikul jäi see märkamata ning paraku ei saanud ta piisavalt abi ka VOR-ruumilt. Võtmesõnadeks olid kiirustamine ja fookuse kadumine, mida tuli nädalavahetuse mängudes ette veelgi.
  • Samas kohtumises oli põhjust penaltit küsida ka Levadial, kui vastase kastis kukkus Ernest Agyiri. Kontakt tõepoolest oli, aga kas ka penaltiväärilisel moel? Selgub, et seekord langetati õige otsus, sest pehmeid penalteid jalgpall ei soosi.
  • Nõmme Kalju juhtis Narva Transi vastu kõige napimalt ja pidanuks saama penalti, kui Kaspar Paurile karistusalas viga tehti. Väljakul viga ei vilistatud, videoruumis hakati aga kordusi vaadates kiirustama ja see tekitas tunde, et määrusi polegi rikutud. Tegelikult oleks videokohtunik pidanud peakohtuniku monitori juurde suunama.
  • Kolmas eksimus tehti Kuressaare ja Tallinna Kalevi mängus ning taas penaltiolukorras. Siin lasi videokohtunik end mõjutada väljakult tulevast infost, seetõttu jäi Kalevi poolkaitsja Sander Sinilaiu vastu tehtud penaltiviga märkamata ja jällegi peakohtunik monitori juurde kutsumata.
  • Samas mängus muutis peakohtunik VAR-i abiga oma otsust määrata käega mäng ründavale mängijale. Lõpuks sai aga Andreas Kiiviti käepuute eest penalti hoopis Kuressaare, nagu pidanukski.

***

Sel hooajal vaatab "Videokohtunik" Premium liigale uutmoodi ehk ei võta pulkadeks lahti omatahtsi välja valitud olukordi, vaid need, mille on üle kontrollinud VAR ehk meie rubriigi nimikangelane - käesolevast hooajast Premium liigas tegutsev videokohtunik. Ning kuna pilt pidavat rääkima rohkem kui tuhat sõna, liikuv pilt aga seda enam, kolisime meiegi oma rubriigiga üle videoformaati.

REKLAAM

Rõhutame, et ka VAR-olukordade järelanalüüs nõuab oma aja, mistõttu vaatab "Videokohtunik" igal nädalal tagasi neile Premium liiga mänguepisoodidele, mis sündisid väljakutel eelnenud nädalal. Videokohtunike otsuste tagamaid selgitavad EJL-i kohtunikud eesotsas kohtunike osakonna juhi Hannes Kaasiku ning euroväljakutelgi korda hoidva Kristo Tohveriga.

SEOTUD LOOD
2 kommentaari

Madis35   •  
(90.191.125.***)
Võib-olla siis seekord Levadia ei esitagi EJLile kaebust kohtunike töö üle.
Raiko Leht   •  
(91.129.96.***)
Comon käsi oli ja pennu

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK