Amsterdami Ajaxi ja Maassluisi Excelsiori mängijad moodustasid Devin Plankile auvalve. Foto: kuvatõmmis Youtube'i videost

Hollandi karikavõistluste 1/8-finaalis kohtus tänavu Meistrite liigas 16 parema sekka jõudnud Amsterdami Ajax neljapäeval tugevuselt kolmandasse liigasse kuuluva Maassluisi Excelsioriga ja võitis 9:0. Aga kohtumine polnud tähelepanuväärne skoori, vaid 89. minutil platsile moodustatud auvalve pärast.

Nimelt tegi Excelsiori peatreener Dogan Corneille siis oma viienda vahetuse ja saatis platsile 20-aastase ründaja Devin Planki, kes sammus platsile läbi mõlema meeskonna mängijate poolt moodustatud auvalve. Tegemist oli noore ründaja esimese võistlusmänguga pärast eelmisel aastal saadud vähidiagnoosi.

Mänguaega jagus Plankile ainult paar minutit - arstid ütlesid, et enamat esialgu ei tohi - ja meeskond kaotas 0:9, aga ründaja kirjeldas vahetust kui elu parimat hetke. "Olen väga õnnelik, et sain platsile naasta. Pole hullu, et ainult natukeseks. See oli unustamatu hetk," sõnas Plank pärast kohtumist.

"Neli vahetust oli juba tehtud ja arvasin, et ma ei saa platsile. Õnneks ei unustanud treener mind ära. Rügan iga päev tööd, et tippsporti naasta. Loodetavasti saan juba õige pea pikemalt mängida," lisas ründaja.

Plank kurtis eelmise aasta alguses jalavalu üle ning haiglas avastati tema pindluus pahaloomuline kasvaja, mida asuti tõrjuma keemiaraviga. Nüüdseks on Planki tervis piisavalt tugev, et ta on tippjalgpalli naasmas.

Hollandi karikasarjas jõudsid veerandfinaali RKC Waalwijk, Arnhemi Vitesse, Deventeri Go Ahead Eagles, NEC Nijmegen, NAC Breda, AZ Alkmaar, PSV Eindhoven ja Ajax.