Saksamaa jalgpallikoondise eilne treening Mainzi Opel Arenal. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti jalgpallikoondis läheb täna õhtul Mainzis, Opel Arenal 80-aastase pausi järel vastamisi Saksamaa koondisega, kellega mängiti viimati 1939. aastal Kadriorus.

"80 aastat tagasi Kadriorus Eestile vastu rivistunud Saksamaa koondis polnud oma staatuselt veel võrreldav praeguse Saksamaaga, kes on võitnud neli maailma- ja kolm Euroopa meistritiitlit ning kujunenud süsteemse ja tulemusliku jalgpalli etaloniks nii Euroopas kui ka maailmas," sõnab Soccernet.ee videoloos ajakirjanik Ott Järvela.

Pärast iseseisvuse taastamist on Eesti ülejäänud Euroopa riikidega moel või teisel vastamisi sattunud (välja arvatud Euroopa uusim jalgpalliriik Kosovo), aga Saksamaaga mitte. Nüüd on see päev käes.

Enne teist maailmasõda kohtus Eesti Saksamaa meeskonnaga kolm korda ja kaotas kõik mängud, ent mitte kõiki poolaegasid, sest 1937. aastal Königsbergis (tänane Kaliningrad) peetud MM-valikmängu esimese poolaja võitis Eesti Georg Siimensoni väravast 1:0. Mäng lõppes siiski sakslaste 4:1 võiduga.