Ukraina kõrgliigas Meistrite liiga koha eest heitlev Joonas Tamme koduklubi FK Desna sai sel sajandil koguni 12 korda tiitli võitnud Donetski Šahtari käest võõrsil napi 2:3 kaotuse.

Kuigi Desna esitust võib pidada vapraks, siis Eesti koondise keskkaitsjaga Ukraina meedias rahule ei jäädud. Kolmest väravast ühegi puhul temale otseselt midagi ette heita ei saa, aga muudes olukordades jättis Tamme esitus korduvalt soovida.

Juba kolmandal minutil pääses Šahtari ründaja Tamme kehva positsioonivaliku tõttu Desna väravavahiga silmitsi. Vähemalt sama jäme prohmaks sündis 38. minutil, kui ta viimase kaitsjana Fernandol endalt palli röövida lubas ning taaskord oli päästjaks Desna puurilukk Jevgeni Past.

Apse lasid selles kohtumises sisse ka paljud teised mängijad ning mõlemalt poolt. Mitmed neist lõppesid ka väravaga. Tamm võeti puhkama 66. minutil ja see oli esimene mäng Ukrainas, kui ta ei viibinud platsil algusest lõpuni.

Tabelis langes Desna nüüd hoobilt neljandaks, ent on endiselt suures mängus sees. Šahtari meistritiitlit ei kõiguta enam miski, ent Meistrite liigasse viib ka teine koht. Praegu on sel tabelireal Luganski Zorja 49 punktiga, kolmas on 46 punkti peal olev Kiievi Dinamo ja samadel punktidel paikneb ka Desna. Mängus on sees ka 43 punkti kogunud Oleksandrija. Hooaja lõpuni on veel seitse vooru ja järgmisena madistab Desna võõrsil Oleksandrijaga.