Eesti U19 noortekoondis naaseb kaugelt turneelt kolmanda kohaga. Foto: Jalgpall.ee

Eesti U19 noortekoondis alistas eile Vanuatul lõppenud sõprusturniiril kohamängus Uus-Kaledoonia 1:0 ja sai tänu sellele kolmanda koha.

Avapoolajal avanes Daniel Fedotovil 36. minutil suurepärane võimalus meeskond juhtima viia, kuid tema löök tabas posti. Järgnenud lahtise palli olukorras jäi samuti napilt puudu, et pall väravavõrku oleks jõudnud.

Otsustavad momendid hakkasid lahti rulluma lisaminutitel. Esimesel lisaminutil jäi Eesti vähemusse, kui teise kollase kaardi teenis Ralf-Sander Suvinõmm. See tähendas, et vastased said mõne minuti jooksul lüüa kaks karistuslööki Eesti trahvikasti lähistelt, kuid 86. minutil sooritatud löögi suutis Matheas Madik tõrjuda ja lisaminutitel teele saadetud pall tabas müüri.

Kõigest minut hiljem suutis Eesti teenida karistuslöögi vastase karistusalajoone juures. Palli taha läks Joonas Luts, kes lõi otse karistuslöögist viiendal lisaminutil kohtumise ainsa võiduvärava ning andis tabamusega Eesti U19 koondisele 1:0 võidu.

Mäng on järelvaadatav (koos tipphetkedega) siit.

Kuue meeskonna osavõtul toimunud turniiri võitis India, kes alistas finaalis 3:0 Tahiti. Mängu 5.-6. kohale võitis Vanuatu, kes alistas normaalaja 0:0 tulemuse järel penaltiseerias Paapua Uus-Guinea.