Video | Kas Transile tehti nädalavahetusel tõesti liiga? (9)

Narva Trans alistas laupäeval 1:0 Viljandi Tuleviku, kuid pidi kohtumise lõpetama kümnekesi, sest 81. minutil saatis peakohtunik Eiko Saar duši alla keskkaitsja Maksim Tšerezovi.

"Jõuab esimesena pallini ... mängib palli ... saab punase kaardi," toetas kaaslast sotsiaalmeediasse tehtud postituses poolkaitsja Roman Sobtšenko. "Igas teises mängus saame selliseid kaarte. Kohtunikud ... võibolla aitab?"

On Sobtšenkol õigus? Tšerezovi ja Mark Eduri kokkupõrget kordusest vaadates näeme, et Transi mees jõudis tõepoolest esimesena pallini, kuid tuli olukorda siiski võrdlemisi kõrge jalaga ja tald ees. Punane kaart oleks selge liialdus, küll aga on kohtunikul täielik õigus pidada mänguviisi ohtlikuks ja seega kollase hoiatuskaardi vääriliseks.

Täpselt nii Tšerezoviga läkski - Saar otsis esmalt taskust kollase ja seejärel ka punase kaardi, sest noor keskkaitsja oli määruste vastu eksinud ka esimesel poolajal. Kokku on Trans 12 liigamänguga teeninud neli punast kaarti ehk lõpetanud vähemuses koguni kolmandiku kohtumistest.